Wełna skalna Rockwool GRANROCK SUPER

  GRANROCK SUPER to uniwersalny granulat izolacyjny. Skuteczne ocieplenie poddaszy i stropów. Montaż w każdą pogodę. Niepalny i naturalny.

  Grupa dostaw: Grupa dostaw A - wysyłka zazwyczaj w 3-7 dni roboczych
  Ilość
  Produkt dostępny

  6,16 zł
  Brutto

  ParametrWartość
  Osiągalny współczynnik przewodzenia ciepła Lambda λ0,042 - 0,037 W/mK
  Osiągalna gęstość nasypowa ϱ30/45/60 kg/m3
  Reakcja na ogieńA1
  Przepuszczalność pary wodnejMU1

  • Współczynnik przewodzenia ciepła lambda λD - To nic innego jak ilość ciepła, która przejdzie przez wełnę w określonym czasie, a im niższa wartość tym lepiej.

  • Opór cieplny R - Stosunek grubości do lambdy, czyli informacja jak dobrze izoluje konkretna grubość - w tym przypadku im większa wartość tym lepiej, ale parametr ściśle połączony jest z lambdą i większość wykonawców lepiej odnajduje się w tym drugim parametrze.

  • Gęstość ϱ - Ilość wełny w wełnie, ale nie zawsze więcej równa się lepiej. Parametr który najlepiej omówić z Marcinem - bo kto jak nie On wyjaśni to w najlepszy sposób :)

  • Reakcja na ogień - Pali się czy się nie pali - oto jest pytanie, a ten parametr to odpowiedź na nie - Większość wełen ma parametr A1 czyli niepalne.

  • Wytrzymałość na ściskanie/rozciąganie/zginanie - Parametr najczęściej występuje w wełnach "twardych" np. pod tynk, czy wylewki - określa wytrzymałość wełny na różne siły, które będą na nią oddziaływać np. naprężenia ściskające przy wełnach pod wylewki i dachy płaskie.

  • Przepuszczalność pary wodnej - Określa czy materiał jest dyfuzyjny tj. czy pozwala na przenikanie cząsteczek wody - Wełna najczęściej tak, a styropian/XPS najczęściej nie. Znak MU1 oznacza, że wyrób jest paroprzepuszczalny

  • Pochłanianie dźwięku αw - Parametr występuje jedynie w materiałach przebadanych pod tym kątem - Ale co do zasady, każda wełna w jakimś stopniu pochłania dźwięk, najlepsze wełny osiągają parametr równy 1,00 αw.

  Opis

  GRANROCK SUPER

  Innowacyjny granulat z wełny skalnej, który usprawnia proces izolacji termicznej i akustycznej. Dzięki szerokiemu zakresowi gęstości, od 30 do 60 kg/m3, jest wszechstronny i doskonale sprawdza się w trudno dostępnych miejscach, gdzie tradycyjne płyty i maty nie byłyby skuteczne.

  Jego rewolucyjna technologia pozwala na montaż przez cały rok, niezależnie od warunków atmosferycznych. Może być używany w niskich i wilgotnych warunkach, a dzięki atestowi higienicznemu jest naturalny i bezpieczny. GRANROCK SUPER to niepalne rozwiązanie do izolacji stropów i ścian, zapewniające doskonałą izolację akustyczną.

  Najważniejsze cechy produktu to jego odporność na pękanie (produkt sypki), brak biokorozji konstrukcji dachu, hydrofobizacja, oraz brak konieczności przerw technologicznych po montażu. Dzięki temu można błyskawicznie termomodernizować poddasza i cieszyć się cichszym, lepiej izolowanym domem. GRANROCK SUPER to innowacyjne podejście do izolacji termicznej, które łączy w sobie wydajność, wygodę i ekologię.

  ZASTOSOWANIE:

  • Gęstość 30 i 45 kg/m3:

  GRANROCK SUPER w gęstości 30 i 45 kg/m3 doskonale sprawdza się jako niepalne ocieplenie, które wykonywane jest metodą wdmuchiwania granulatu. Idealnie nadaje się do izolacji poziomych przestrzeni poddaszy nieużytkowych i stropodachów wentylowanych.

  • Gęstość 60 kg/m3:

  Ustawienie gęstości nasypowej do 60 kg/m3 GRANROCK SUPER to niezastąpione rozwiązanie do niepalnego ocieplenia poddaszy użytkowych, stropów drewnianych, podłóg na legarach, ścian trójwarstwowych oraz ścian o konstrukcji szkieletowej. Nadaje się również do izolacji poziomych przestrzeni poddaszy nieużytkowych i stropodachów wentylowanych. Dzięki swojej wszechstronności, ten produkt pozwala na skuteczną izolację w różnych warunkach.

  Szczegóły produktu

  GRANROCK SUPER

  Specyfikacja

  Lambda λ
  0,037 W/mK
  Rodzaj wełny
  Skalna
  Postać
  Granulat
  Zastosowanie
  Poddasza i podłogi na legarach
  Zastosowanie
  Ściany działowe
  Zastosowanie
  Konstrukcje szkieletowe
  Zastosowanie
  Wełny do wdmuchiwania
  Gęstość
  40-49 kg/m3
  Gęstość
  60-69 kg/m3

  Specyficzne kody

  Pliki do pobrania

  DWU

  Deklaracja właściwości użytkowych