Wełna skalna Petralana Petrafas-H

  Wełna skalna Petralana Petrafas-H to produkt specjalnego przeznaczenia, o podwyższonych parametrach wytrzymałości na ściskanie i rozciąganie, oraz wysokiej gęstości.

  Grupa dostaw: Czas produkcji: 1-5 tygodni
  Ilość
  Dopytaj Marcina o aktualny czas dostawy i minimum produkcyjne

  Minimalne zamówienie to 26 palet

  30,55 zł
  Brutto

  ParametrWartość
  Współczynnik przewodzenia ciepła Lambda λ0,037 W/mK
  Gęstość ϱ (dla 20-49 mm) 150 kg/m3
  Gęstość ϱ (dla 50-150 mm)130 kg/m3
  Reakcja na ogieńA1
  Wytrzymałość na rozciąganie - TR (dla 20-49 mm) 10 kPa
  Wytrzymałość na rozciąganie - TR (dla 50-150 mm)15 kPa
  Naprężenie ściskające CS(10) przy 10% deformacji40 kPa

  • Współczynnik przewodzenia ciepła lambda λD - To nic innego jak ilość ciepła, która przejdzie przez wełnę w określonym czasie, a im niższa wartość tym lepiej.

  • Opór cieplny R - Stosunek grubości do lambdy, czyli informacja jak dobrze izoluje konkretna grubość - w tym przypadku im większa wartość tym lepiej, ale parametr ściśle połączony jest z lambdą i większość wykonawców lepiej odnajduje się w tym drugim parametrze.

  • Gęstość ϱ - Ilość wełny w wełnie, ale nie zawsze więcej równa się lepiej. Parametr który najlepiej omówić z Marcinem - bo kto jak nie On wyjaśni to w najlepszy sposób :)

  • Reakcja na ogień - Pali się czy się nie pali - oto jest pytanie, a ten parametr to odpowiedź na nie - Większość wełen ma parametr A1 czyli niepalne.

  • Wytrzymałość na ściskanie/rozciąganie/zginanie - Parametr najczęściej występuje w wełnach "twardych" np. pod tynk, czy wylewki - określa wytrzymałość wełny na różne siły, które będą na nią oddziaływać np. naprężenia ściskające przy wełnach pod wylewki i dachy płaskie.

  • Przepuszczalność pary wodnej - Określa czy materiał jest dyfuzyjny tj. czy pozwala na przenikanie cząsteczek wody - Wełna najczęściej tak, a styropian/XPS najczęściej nie. Znak MU1 oznacza, że wyrób jest paroprzepuszczalny

  • Pochłanianie dźwięku αw - Parametr występuje jedynie w materiałach przebadanych pod tym kątem - Ale co do zasady, każda wełna w jakimś stopniu pochłania dźwięk, najlepsze wełny osiągają parametr równy 1,00 αw.

  Opis

  Wełna skalna Petralana Petrafas-H to produkt o specjalnym przeznaczeniu, charakteryzujący się wyjątkowo podwyższonymi parametrami technicznymi. Dzięki swoim doskonałym właściwościom, ten zaawansowany materiał stanowi doskonałe rozwiązanie dla różnorodnych zastosowań, zapewniając wyjątkową izolację termiczną i akustyczną.

  Petralana Petrafas-H posiada imponujące parametry techniczne, które decydują o jego wyjątkowej skuteczności. Zastosowanie tego produktu przyczynia się do ograniczenia strat energii cieplnej dzięki niskiemu współczynnikowi przewodzenia ciepła (lambda). Dostępność w dwóch wariantach gęstości (zależnie od grubości) umożliwia dostosowanie materiału do konkretnych potrzeb izolacyjnych.

  Wełna skalna Petrafas-H wyróżnia się również znakomitą wytrzymałością mechaniczną oraz odpornością na działanie wilgoci i pleśni. Produkt spełnia rygorystyczne normy bezpieczeństwa i posiada doskonałą klasę reakcji na ogień, co czyni go idealnym wyborem do izolacji przeciwogniowej.

  Petrafas-H znajduje zastosowanie w różnych obszarach, takich jak izolacja ścian zewnętrznych i wewnętrznych w systemie ETICS, izolacja ościeży, a także izolacja przeciwogniowa i akustyczna klatek schodowych. To produkt, który łączy w sobie skuteczność, trwałość i wszechstronność, przyczyniając się do stworzenia optymalnych warunków izolacyjnych w budynkach.

  Szczegóły produktu

  Petrafas-H

  Specyfikacja

  Lambda λ
  0,037 W/mK
  Rodzaj wełny
  Skalna
  Postać
  Płyta
  Zastosowanie
  Elewacje pod tynk (ETICS)
  Gęstość
  140-149 kg/m3
  Dostępne grubości
  3 cm
  Dostępne grubości
  4 cm
  Dostępne grubości
  5 cm
  Dostępne grubości
  10 cm
  Dostępne grubości
  15 cm

  Specyficzne kody

  Pliki do pobrania

  DWU 20-49 mm

  Deklaracja właściwości użytkowych

  DWU 50-150 mm

  Deklaracja właściwości użytkowych