MONROCK MAX E

  Wełna skalna Rockwool MONROCK MAX E

  Izolacja dachów płaskich (wielowarstwowo lub jednowarstwowo), stosowana dla dachów obciążonych w sposób typowy tj. okresowe przeglądy dachów.

  Grupa dostaw: Grupa dostaw A - wysyłka zazwyczaj w 3-7 dni roboczych
  Ilość
  Produkt dostępny

  35,42 zł
  Brutto

  ParametrWartość
  Współczynnik przewodzenia ciepła Lambda λ0,038 W/mK
  Gęstość ϱ120/145 kg/m3
  Reakcja na ogieńA1
  Wytrzymałość na rozciąganie prostopadłe do powierzchni czołowych - TR10 kPa
  Naprężenie ściskające CS(10) przy 10% deformacji (dla płyty)40 kPa
  Naprężenie ściskające CS(10) przy 10% deformacji (dla wierzchniej warstwy)70 kPa
  Poziom obciążenia punktowe dla odkształcenia 5 mm650 N

  • Współczynnik przewodzenia ciepła lambda λD - To nic innego jak ilość ciepła, która przejdzie przez wełnę w określonym czasie, a im niższa wartość tym lepiej.

  • Opór cieplny R - Stosunek grubości do lambdy, czyli informacja jak dobrze izoluje konkretna grubość - w tym przypadku im większa wartość tym lepiej, ale parametr ściśle połączony jest z lambdą i większość wykonawców lepiej odnajduje się w tym drugim parametrze.

  • Gęstość ϱ - Ilość wełny w wełnie, ale nie zawsze więcej równa się lepiej. Parametr który najlepiej omówić z Marcinem - bo kto jak nie On wyjaśni to w najlepszy sposób :)

  • Reakcja na ogień - Pali się czy się nie pali - oto jest pytanie, a ten parametr to odpowiedź na nie - Większość wełen ma parametr A1 czyli niepalne.

  • Wytrzymałość na ściskanie/rozciąganie/zginanie - Parametr najczęściej występuje w wełnach "twardych" np. pod tynk, czy wylewki - określa wytrzymałość wełny na różne siły, które będą na nią oddziaływać np. naprężenia ściskające przy wełnach pod wylewki i dachy płaskie.

  • Przepuszczalność pary wodnej - Określa czy materiał jest dyfuzyjny tj. czy pozwala na przenikanie cząsteczek wody - Wełna najczęściej tak, a styropian/XPS najczęściej nie. Znak MU1 oznacza, że wyrób jest paroprzepuszczalny

  • Pochłanianie dźwięku αw - Parametr występuje jedynie w materiałach przebadanych pod tym kątem - Ale co do zasady, każda wełna w jakimś stopniu pochłania dźwięk, najlepsze wełny osiągają parametr równy 1,00 αw.

  Opis

  MONROCK MAX E

  to wyjątkowa seria dwugęstościowych płyt izolacyjnych, które łączą w sobie doskonałe właściwości termiczne, akustyczne i przeciwogniowe. Z deklarowanym współczynnikiem przewodzenia ciepła (λᴅ) na poziomie 0.038 W/mK, te niezawodne płyty są stworzone do zapewnienia doskonałej izolacji dachów płaskich.

  Niezwykle istotnym atutem MONROCK MAX E jest ich reakcja na ogień klasy A1, co oznacza, że są materiałem niepalnym i zapewniają bezpieczeństwo w przypadku pożarów. To kluczowa cecha, zwłaszcza w konstrukcjach dachowych.

  Płyty MONROCK MAX E cechuje unikalna dwugęstościowa struktura, z gęstością wynoszącą 145/120 m3, co sprawia, że posiadają doskonałe parametry mechaniczne. Wytrzymałość na rozciąganie prostopadle do powierzchni czołowych oraz obciążenia punktowe (odkształcenie 5 mm) pozostają na bardzo wysokim poziomie, zapewniając stabilność i trwałość konstrukcji.

  Te wszechstronne płyty MONROCK MAX E są zalecane do izolacji dachów obciążonych w sposób typowy, co obejmuje okresowe przeglądy dachów oraz odśnieżanie. Mogą być także stosowane na dachach, na których dopuszcza się okresowy ruch pieszy w czasie eksploatacji.

  MONROCK MAX E jest najczęściej układane wielowarstwowo, zawsze bezpośrednio pod powłokowymi pokryciami dachowymi, co zapewnia doskonałą ochronę termiczną i akustyczną.

  Produkty MONROCK MAX E wyróżniają się nie tylko swoją wydajnością, ale także trwałością. Nie odkształcają się i pozostają stabilne wymiarowo, co przekłada się na długotrwałe korzyści i niezawodność. Możliwość zastosowania różnych metod aplikacji, takich jak mocowanie mechaniczne, klejenie lub balastowanie, czyni je wszechstronnym rozwiązaniem do izolacji dachów płaskich.

  "Futro Bawoła" dla izolacji dachu płaskiego

  Wyjątkowe właściwości izolacyjne produktu Rockwool Monrock max E zyskały uznanie wśród wykonawców, nazywających je "futrem bawoła". Te dwugęstościowe płyty z wełny skalnej oferują imponującą grubość, idealną do izolacji termicznej dachów płaskich bezpośrednio pod pokrycia powłokowe.

  Płyty Monrock max E są nie tylko gęste, ale także wyjątkowo trwałe i niepalne. Można je montować w dachach obciążonych w sposób typowy, co czyni je wszechstronnym rozwiązaniem dla różnorodnych zastosowań.
  Dach płaski z membraną
  Dach płaski - zgrzewarka


  Uniwersalna izolacja stropodachu niewentylowanego

  Znajdują idealne zastosowanie w stropodachach niewentylowanych hal produkcyjnych, magazynowych, obiektach handlowych, halach sportowych i wielu innych. Monrock max E to nie tylko izolacja - to pewność, że Twój dach płaski zachowa optymalną temperaturę, niezależnie od warunków atmosferycznych.

  Izolujesz dach płaski? Oczekujesz od wełny bardzo dobrych parametrów w bardzo dobrej niskiej cenie? Bardzo dobrze wybrałeś! Ten produkt jest idealnym wyborem, nadaje się zarówno jako warstwa wierzchnia w układzie dwuwarstwowym jak również jako warstwa podkładowa a wszystko to dzięki swej gęstości, a przede wszystkim parametrom na ściskanie (kPa).
  Rada: podczas układania wełny, nim zaczniesz układać papę lub membranę z tworzywa sztucznego (np. EPDM, PVC, itp.) pamiętaj by utworzyć sobie ciąg komunikacyjny np. z płyt OSB lub desek. Chodzi o to byś nie zadeptał wełny i jej nie uszkodził mechanicznie. Taka stworzona ścieżka z desek czy też płyt OSB, pozwoli na równomierny rozkład nacisku na warstwę izolacji.

  Marcin

  Marcin

  Szczegóły produktu

  MONROCK MAX E

  Specyfikacja

  Lambda λ
  0,038 W/mK
  Rodzaj wełny
  Skalna
  Postać
  Płyta
  Zastosowanie
  Dachy płaskie
  Gęstość
  120-129 kg/m3
  Pozostałe cechy
  Dwugęstościowa
  Dostępne grubości
  5 cm
  Dostępne grubości
  6 cm
  Dostępne grubości
  8 cm
  Dostępne grubości
  10 cm
  Dostępne grubości
  12 cm
  Dostępne grubości
  15 cm
  Dostępne grubości
  16 cm
  Dostępne grubości
  20 cm
  Dostępne grubości
  24 cm

  Specyficzne kody

  Pliki do pobrania

  DWU

  Deklaracja właściwości użytkowych