STROPROCK G

    Wełna skalna Rockwool STROPROCK G

    Fazowana i gruntowana wełna skalna lamelowa do izolacji stropów nad garażami, stropów piwnicznych oraz przejazdów.

    Wybierz grupę dostaw
    Grupa dostaw: Grupa dostaw A - wysyłka zazwyczaj w 3-7 dni roboczych
    Ilość
    Produkt dostępny

    30,79 zł
    Brutto

    ParametrWartość
    Współczynnik przewodzenia ciepła Lambda λ0,37 W/mK
    Gęstość ϱ78 kg/m3
    Reakcja na ogieńA1
    Wytrzymałość na rozciąganie - TR (210-250 mm)10 kPa
    Wytrzymałość na rozciąganie - TR (50-200 mm)15 kPa
    Naprężenie ściskające CS(10) przy 10% deformacji20 kPa

    • Współczynnik przewodzenia ciepła lambda λD - To nic innego jak ilość ciepła, która przejdzie przez wełnę w określonym czasie, a im niższa wartość tym lepiej.

    • Opór cieplny R - Stosunek grubości do lambdy, czyli informacja jak dobrze izoluje konkretna grubość - w tym przypadku im większa wartość tym lepiej, ale parametr ściśle połączony jest z lambdą i większość wykonawców lepiej odnajduje się w tym drugim parametrze.

    • Gęstość ϱ - Ilość wełny w wełnie, ale nie zawsze więcej równa się lepiej. Parametr który najlepiej omówić z Marcinem - bo kto jak nie On wyjaśni to w najlepszy sposób :)

    • Reakcja na ogień - Pali się czy się nie pali - oto jest pytanie, a ten parametr to odpowiedź na nie - Większość wełen ma parametr A1 czyli niepalne.

    • Wytrzymałość na ściskanie/rozciąganie/zginanie - Parametr najczęściej występuje w wełnach "twardych" np. pod tynk, czy wylewki - określa wytrzymałość wełny na różne siły, które będą na nią oddziaływać np. naprężenia ściskające przy wełnach pod wylewki i dachy płaskie.

    • Przepuszczalność pary wodnej - Określa czy materiał jest dyfuzyjny tj. czy pozwala na przenikanie cząsteczek wody - Wełna najczęściej tak, a styropian/XPS najczęściej nie. Znak MU1 oznacza, że wyrób jest paroprzepuszczalny

    • Pochłanianie dźwięku αw - Parametr występuje jedynie w materiałach przebadanych pod tym kątem - Ale co do zasady, każda wełna w jakimś stopniu pochłania dźwięk, najlepsze wełny osiągają parametr równy 1,00 αw.

    Opis

    STROPROCK G

    to doskonałe rozwiązanie do izolacji stropów nad garażami, stropów piwnicznych oraz przejazdów. Charakteryzują się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła (λᴅ) wynoszącym 0.037 W/mK, co sprawia, że są efektywnym materiałem izolacyjnym o bardzo dobrych parametrach termicznych.

    STROPROCK G cechuje również wysoka pochłanialność dźwięków, co jest istotne w miejscach, gdzie wymagane są dobre parametry akustyczne, takie jak parkingi podziemne nad galeriami handlowymi czy biurowcami. Ponadto, produkty te poprawiają bezpieczeństwo pożarowe obiektu, posiadając klasę reakcji na ogień A1, co oznacza, że są niepalne, niekapiące i nieodpadające pod wpływem ognia.

    Płyty STROPROCK G są fabrycznie gruntowane na wierzchniej powierzchni i posiadają estetyczne fazowanie, co sprawia, że izolowane stropy garaży i piwnic prezentują się atrakcyjnie. Dzięki tym płytom można efektywnie izolować różnego rodzaju stropy, zapewniając optymalne warunki termiczne, akustyczne i bezpieczeństwa pożarowego w obiektach budowlanych.

    Przykładowy montaż

    Montaż płyt STROPROCK G jest stosunkowo prosty - wymaga jedynie odpowiedniej zaprawy klejącej i powierzchni betonowej o odpowiedniej wytrzymałości. Płyty przykleja się metodą "grzebieniową" w dwóch etapach tj. przeszpachlować płaską częścią pacy płyty w celu stworzenia warstwy sczepnej, następnie zaprawę klejącą nanosimy i rozprowadzamy równomiernie pacą zębatą (zęby 12x12 mm). Zazwyczaj po 2 dniach od przyklejenia płyt, można przystąpić do wykonywania warstwy dekoracyjnej. Dzięki tym płytom można efektywnie izolować stropy nad garażami i piwnicami, zapewniając optymalne warunki termiczne i akustyczne w budynkach.

    Źródło Rockwool.pl

    To, że nie ogrzewasz garażu nie oznacza, że masz go nie ocieplić. Ocieplenie stropu garażu ma sens zwłaszcza gdy nad garażem mieści się pomieszczenie mieszkalne. Dzięki takiemu rozwiązaniu ograniczasz przedostający się chłód z garażu ku górze i mieszczącym się nad nim pomieszczeniem mieszkalnym (np. sypialnia). Ponadto dzięki fazom na wełnie Stroprock G zyskasz efekt estetyczny (motyw ułożonego klinkieru) a co najważniejsze, wełna na stropie w garażu stanowić będzie barierę dla ewentualnego ognia.
    Ale pamiętaj !!!: nim ruszysz z klejeniem wełny garażowej, wpierw każdą płytę przed nałożeniem zaprawy klejącej odkurz zmiotką z drobinek pyłu z wełny – dzięki temu klej do wełny będzie się trzymał idealnie.
    Pamiętaj także obowiązkowo o przeszpachlowaniu całej strony wełny na której będziesz umieszczał klej, pozwoli to uniknąć odparzenia zaprawy klejącej. Ta wełna nie wymaga kołkowania. Wystarczy pacą zębatą nałożyć klej po całości płyty, przyłożyć wełnę do stropu i przesunąć około pół centymetra, by zaprawa klejąca się zassała i… voilà! Gotowe!

    Marcin

    Marcin

    Szczegóły produktu

    STROPROCK G

    Specyfikacja

    Lambda λ
    0,037 W/mK
    Rodzaj wełny
    Skalna
    Postać
    Lamela
    Zastosowanie
    Parkingi i stropy nad garażami
    Gęstość
    70-79 kg/m3
    Pozostałe cechy
    Gruntowana
    Pozostałe cechy
    Fazowana
    Dostępne grubości
    5 cm
    Dostępne grubości
    8 cm
    Dostępne grubości
    10 cm
    Dostępne grubości
    12 cm
    Dostępne grubości
    15 cm
    Dostępne grubości
    18 cm
    Dostępne grubości
    20 cm
    Dostępne grubości
    22 cm
    Dostępne grubości
    25 cm

    Specyficzne kody

    Pliki do pobrania

    DWU 50-200 mm

    Deklaracja właściwości użytkowych

    DWU 210-250 mm

    Deklaracja właściwości użytkowych