Wełna mineralna - granulat Ursa Granulo S

  Wełna szklana Ursa Granulo S

  Granulat izolacyjny z wełny mineralnej - niepalny, dźwiękochłonny, paroprzepuszczalny, odporny na pleśń i grzyby. Idealny do izolacji cieplnej.

  Grupa dostaw: Grupa dostaw D - na indywidualne zamówienie
  Ilość
  Dostępny na specjalne zamówienie - dopytaj Marcina

  10,20 zł
  Brutto

  ParametrWartość
  Osiągalny współczynnik przewodzenia ciepła Lambda λ0,038 - 0,036 W/mK
  Osiągalna gęstość nasypowa ϱ30/35/40/45 kg/m3
  Reakcja na ogieńA1
  Przepuszczalność pary wodnejMU1

  • Współczynnik przewodzenia ciepła lambda λD - To nic innego jak ilość ciepła, która przejdzie przez wełnę w określonym czasie, a im niższa wartość tym lepiej.

  • Opór cieplny R - Stosunek grubości do lambdy, czyli informacja jak dobrze izoluje konkretna grubość - w tym przypadku im większa wartość tym lepiej, ale parametr ściśle połączony jest z lambdą i większość wykonawców lepiej odnajduje się w tym drugim parametrze.

  • Gęstość ϱ - Ilość wełny w wełnie, ale nie zawsze więcej równa się lepiej. Parametr który najlepiej omówić z Marcinem - bo kto jak nie On wyjaśni to w najlepszy sposób :)

  • Reakcja na ogień - Pali się czy się nie pali - oto jest pytanie, a ten parametr to odpowiedź na nie - Większość wełen ma parametr A1 czyli niepalne.

  • Wytrzymałość na ściskanie/rozciąganie/zginanie - Parametr najczęściej występuje w wełnach "twardych" np. pod tynk, czy wylewki - określa wytrzymałość wełny na różne siły, które będą na nią oddziaływać np. naprężenia ściskające przy wełnach pod wylewki i dachy płaskie.

  • Przepuszczalność pary wodnej - Określa czy materiał jest dyfuzyjny tj. czy pozwala na przenikanie cząsteczek wody - Wełna najczęściej tak, a styropian/XPS najczęściej nie. Znak MU1 oznacza, że wyrób jest paroprzepuszczalny

  • Pochłanianie dźwięku αw - Parametr występuje jedynie w materiałach przebadanych pod tym kątem - Ale co do zasady, każda wełna w jakimś stopniu pochłania dźwięk, najlepsze wełny osiągają parametr równy 1,00 αw.

  Opis

  URSA GRANULO S

  Granulat to doskonały materiał izolacyjny z wełny mineralnej. Jest niepalny, dźwiękochłonny i paroprzepuszczalny, a także odporny na pleśń i grzyby.

  Ze względu na swoje właściwości i sprężyste włókna, granulat jest idealny do izolacji cieplnej w trudno dostępnych miejscach, a także przeciwdziała stratom ciepła i hałasowi. Może być szybko i precyzyjnie wdmuchiwany, niezależnie od temperatury, co przekłada się na oszczędność czasu i efektywność. Produkt spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa pożarowego (klasa reakcji na ogień A1) i zapewnia komfortowe warunki w budynkach przez cały rok.

  Jednym z głównych atutów granulatu izolacyjnego jest jego uniwersalność i łatwość montażu. Może być stosowany w trudno dostępnych miejscach, a proces wdmuchiwania jest szybki, precyzyjny i niezależny od warunków atmosferycznych. Dzięki temu możliwe jest izolowanie stropodachów, poddaszy nieużytkowych, a także innych przestrzeni budowlanych w sposób efektywny i ekonomiczny.

  URSA GRANULO S to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy poszukują nie tylko efektywnej izolacji cieplnej, ale także komfortu akustycznego oraz niepalnego materiału o najwyższych parametrach. To innowacyjne podejście do izolacji termicznej, które łączy w sobie wydajność, bezpieczeństwo oraz ochronę środowiska.

  Szczegóły produktu

  Granulo S

  Specyfikacja

  Lambda λ
  0,036 W/mK
  Rodzaj wełny
  Szklana
  Postać
  Granulat
  Zastosowanie
  Poddasza i podłogi na legarach
  Zastosowanie
  Ściany działowe
  Zastosowanie
  Wełny do wdmuchiwania
  Gęstość
  30-39 kg/m3
  Gęstość
  40-49 kg/m3

  Specyficzne kody

  Pliki do pobrania

  DWU

  Deklaracja właściwości użytkowych