VENTIROCK

  Wełna skalna Rockwool VENTIROCK

  Jedna z najczęściej wybieranych wełen skalnych do izolacji elewacji wentylowanych i ścian trójwarstwowych. Optymalna lambda, wysoka jakość i dobra cena.

  Grupa dostaw: Grupa dostaw B - wysyłka zazwyczaj w 7-14 dni roboczych
  Ilość
  Produkt dostępny

  19,06 zł
  Brutto

  ParametrWartość
  Współczynnik przewodzenia ciepła Lambda λ0,035 W/mK
  Gęstość ϱ40 kg/m3
  Reakcja na ogieńA1
  Przepuszczalność pary wodnejMU1

  • Współczynnik przewodzenia ciepła lambda λD - To nic innego jak ilość ciepła, która przejdzie przez wełnę w określonym czasie, a im niższa wartość tym lepiej.

  • Opór cieplny R - Stosunek grubości do lambdy, czyli informacja jak dobrze izoluje konkretna grubość - w tym przypadku im większa wartość tym lepiej, ale parametr ściśle połączony jest z lambdą i większość wykonawców lepiej odnajduje się w tym drugim parametrze.

  • Gęstość ϱ - Ilość wełny w wełnie, ale nie zawsze więcej równa się lepiej. Parametr który najlepiej omówić z Marcinem - bo kto jak nie On wyjaśni to w najlepszy sposób :)

  • Reakcja na ogień - Pali się czy się nie pali - oto jest pytanie, a ten parametr to odpowiedź na nie - Większość wełen ma parametr A1 czyli niepalne.

  • Wytrzymałość na ściskanie/rozciąganie/zginanie - Parametr najczęściej występuje w wełnach "twardych" np. pod tynk, czy wylewki - określa wytrzymałość wełny na różne siły, które będą na nią oddziaływać np. naprężenia ściskające przy wełnach pod wylewki i dachy płaskie.

  • Przepuszczalność pary wodnej - Określa czy materiał jest dyfuzyjny tj. czy pozwala na przenikanie cząsteczek wody - Wełna najczęściej tak, a styropian/XPS najczęściej nie. Znak MU1 oznacza, że wyrób jest paroprzepuszczalny

  • Pochłanianie dźwięku αw - Parametr występuje jedynie w materiałach przebadanych pod tym kątem - Ale co do zasady, każda wełna w jakimś stopniu pochłania dźwięk, najlepsze wełny osiągają parametr równy 1,00 αw.

  Opis

  VENTIROCK

  Wyjątkowa płyta z wełny skalnej, która stanowi doskonałe rozwiązanie do izolacji termicznej o nieprzeciętnych parametrach. Ten produkt charakteryzuje się bardzo niskim deklarowanym współczynnikiem przewodzenia ciepła (λᴅ) wynoszącym 0.035 W/mK, co czyni go doskonałym wyborem do niepalnego ocieplenia różnych rodzajów ścian.

  Płyty VENTIROCK znajdują swoje zastosowanie w izolacji ścian z elewacją z paneli, kamienia, szkła oraz w przypadku konstrukcji szkieletowych i trójwarstwowych. Dzięki swoim doskonałym parametrom termicznym, odporności na wilgoć i ogień, stanowią one najlepszą alternatywę dla tradycyjnych materiałów izolacyjnych, zwłaszcza wełny szklanej.

  Dostępny w grubościach 5 cm, 8 cm, 10 cm oraz 15 cm, dostosowuje się do różnych wymagań projektowych. Ta gama grubości pozwala na szerokie zastosowanie produktu w różnorodnych konstrukcjach i renowacjach. VENTIROCK to wybór dla tych, którzy cenią sobie nie tylko adaptacyjność materiału, ale i jego uniwersalność w aplikacji.

  Produkt ten jest jednogęstościowy, co oznacza, że cała płyta ma tą samą gęstość, a dodatkowo gwarantuje bezpieczeństwo fasady budynku dzięki najwyższej klasie reakcji na ogień (A1). VENTIROCK minimalizuje ryzyko problemów z wilgocią podczas prac budowlanych, co sprawia, że instalacja jest bardziej niezawodna.

  Dzięki VENTIROCK inwestujesz w izolację, która nie tylko zapewnia doskonałe parametry termiczne, ale także gwarantuje niepalne ocieplenie i trwałość fasady budynku. To rozwiązanie, które spełni najwyższe standardy w kwestii bezpieczeństwa ogniowego i komfortu cieplnego, jednocześnie minimalizując problemy z wilgocią i dając pewność, że efektywność energetyczna budynku zostanie utrzymana na najwyższym poziomie.

  Szczegóły produktu

  VENTIROCK

  Specyfikacja

  Lambda λ
  0,035 W/mK
  Rodzaj wełny
  Skalna
  Postać
  Płyta
  Zastosowanie
  Elewacje wentylowane
  Zastosowanie
  Ściany trójwarstwowe
  Gęstość
  40-49 kg/m3
  Dostępne grubości
  5 cm
  Dostępne grubości
  8 cm
  Dostępne grubości
  10 cm
  Dostępne grubości
  15 cm

  Specyficzne kody

  Pliki do pobrania

  DWU

  Deklaracja właściwości użytkowych