VENTIROCK F SUPER

  Wełna skalna Rockwool VENTIROCK F SUPER

  Topowa płyta izolacyjna z wełny skalnej o niskim przewodnictwie cieplnym i doskonałych właściwościach akustycznych. Idealna do wymagających inwestycji. Bezpieczna i trwała.

  Grupa dostaw: Grupa dostaw B - wysyłka zazwyczaj w 7-14 dni roboczych
  Ilość
  Produkt dostępny

  35,02 zł
  Brutto

  ParametrWartość
  Współczynnik przewodzenia ciepła Lambda λ0,033 W/mK
  Gęstość ϱ (dla 50-60 mm)110 kg/m3
  Gęstość ϱ (dla 80-200 mm)70/120 kg/m3
  Reakcja na ogieńA1
  Przepuszczalność pary wodnejMU1
  Deklarowany współczynnik pochłaniania dźwięku αw (dla 50-79 mm)0,70
  Deklarowany współczynnik pochłaniania dźwięku αw (dla 80-200 mm)0,95

  • Współczynnik przewodzenia ciepła lambda λD - To nic innego jak ilość ciepła, która przejdzie przez wełnę w określonym czasie, a im niższa wartość tym lepiej.

  • Opór cieplny R - Stosunek grubości do lambdy, czyli informacja jak dobrze izoluje konkretna grubość - w tym przypadku im większa wartość tym lepiej, ale parametr ściśle połączony jest z lambdą i większość wykonawców lepiej odnajduje się w tym drugim parametrze.

  • Gęstość ϱ - Ilość wełny w wełnie, ale nie zawsze więcej równa się lepiej. Parametr który najlepiej omówić z Marcinem - bo kto jak nie On wyjaśni to w najlepszy sposób :)

  • Reakcja na ogień - Pali się czy się nie pali - oto jest pytanie, a ten parametr to odpowiedź na nie - Większość wełen ma parametr A1 czyli niepalne.

  • Wytrzymałość na ściskanie/rozciąganie/zginanie - Parametr najczęściej występuje w wełnach "twardych" np. pod tynk, czy wylewki - określa wytrzymałość wełny na różne siły, które będą na nią oddziaływać np. naprężenia ściskające przy wełnach pod wylewki i dachy płaskie.

  • Przepuszczalność pary wodnej - Określa czy materiał jest dyfuzyjny tj. czy pozwala na przenikanie cząsteczek wody - Wełna najczęściej tak, a styropian/XPS najczęściej nie. Znak MU1 oznacza, że wyrób jest paroprzepuszczalny

  • Pochłanianie dźwięku αw - Parametr występuje jedynie w materiałach przebadanych pod tym kątem - Ale co do zasady, każda wełna w jakimś stopniu pochłania dźwięk, najlepsze wełny osiągają parametr równy 1,00 αw.

  Opis

  VENTIROCK F SUPER

  to niezwykła płyta izolacyjna z wełny skalnej, wyróżniająca się doskonałymi parametrami termicznymi i akustycznymi. Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła (λᴅ) wynosi jedynie 0.033 W/mK, co czyni ten produkt doskonałym wyborem do niepalnego ocieplenia różnych rodzajów ścian, włączając w to ściany osłonowe, ściany z elewacją z paneli, kamienia i szkła.

  Płyty VENTIROCK F SUPER, pokryte czarnym welonem szklanym, dostarczają pewności wykonania trwałych i bezpiecznych elementów fasady o podwyższonych wymaganiach ogniowych. Dzięki unikalnej technologii dwugęstościowej (od 80 mm gr.), instalatorzy mogą osiągnąć wyjątkowe rezultaty, minimalizując ryzyko uszkodzeń mechanicznych oraz wykorzystując bardziej zaawansowane techniki montażu.

  VENTIROCK F SUPER dostarcza zaawansowane rozwiązania izolacyjne dostępne w grubościach: 5 cm, 6 cm, 8 cm, 10 cm, 12 cm, 15 cm, 16 cm, 18 cm oraz 20 cm. Jest to idealny wybór dla projektów wymagających skutecznej izolacji termicznej i akustycznej. Dzięki szerokiemu wachlarzowi opcji grubości, produkt może być stosowany w różnych warunkach architektonicznych i budowlanych, zapewniając doskonałą ochronę i komfort.

  Ten produkt wyróżnia się wysoką gęstością (110 kg/m3 dla 50-60 mm i 120/70 kg/m3 dla 80-200 mm) oraz jednym z najniższych współczynników przewodzenia ciepła, co sprawia, że jest idealnym rozwiązaniem do fasad wentylowanych i fasad aluminiowo-szklanych. Płyty VENTIROCK F SUPER gwarantują doskonałe właściwości akustyczne dzięki najwyższej klasie pochłaniania dźwięku. To produkt, który spełni najwyższe oczekiwania projektantów i inwestorów, zapewniając trwałość i bezpieczeństwo budynku.

  VENTIROCK F SUPER To produkt przeznaczony do inwestycji na najwyższym poziomie, a jego topowe parametry, zapewniając trwałość i bezpieczeństwo budynku.

  Szczegóły produktu

  VENTIROCK F SUPER

  Specyfikacja

  Lambda λ
  0,033 W/mK
  Rodzaj wełny
  Skalna
  Postać
  Płyta
  Zastosowanie
  Elewacje wentylowane
  Zastosowanie
  Ściany trójwarstwowe
  Gęstość
  70-79 kg/m3
  Gęstość
  110-119 kg/m3
  Pozostałe cechy
  Wełna z welonem
  Pozostałe cechy
  Dwugęstościowa
  Pozostałe cechy
  Akustyczna
  Dostępne grubości
  15 cm
  Dostępne grubości
  16 cm
  Dostępne grubości
  18 cm
  Dostępne grubości
  20 cm
  Dostępne grubości
  5 cm
  Dostępne grubości
  6 cm
  Dostępne grubości
  8 cm
  Dostępne grubości
  10 cm
  Dostępne grubości
  12 cm

  Specyficzne kody

  Pliki do pobrania

  DWU

  Deklaracja właściwości użytkowych