VENTIROCK SUPER

  Wełna skalna Rockwool VENTIROCK SUPER

  Doskonała płyta izolacyjna z niskim λ (0.033 W/mK) i wysoką gęstością. Idealna do fasad wentylowanych, zapewniająca trwałość i doskonałe właściwości akustyczne. Topowe parametry.

  Grupa dostaw: Grupa dostaw B - wysyłka zazwyczaj w 7-14 dni roboczych
  Ilość
  Produkt dostępny

  32,44 zł
  Brutto

  ParametrWartość
  Współczynnik przewodzenia ciepła Lambda λ0,033 W/mK
  Gęstość ϱ (dla 50-60 mm)110 kg/m3
  Gęstość ϱ (dla 80-200 mm)70/120 kg/m3
  Reakcja na ogieńA1
  Przepuszczalność pary wodnejMU1
  Deklarowany współczynnik pochłaniania dźwięku αw (dla 50-79 mm)0,70
  Deklarowany współczynnik pochłaniania dźwięku αw (dla 80-200 mm)0,95

  • Współczynnik przewodzenia ciepła lambda λD - To nic innego jak ilość ciepła, która przejdzie przez wełnę w określonym czasie, a im niższa wartość tym lepiej.

  • Opór cieplny R - Stosunek grubości do lambdy, czyli informacja jak dobrze izoluje konkretna grubość - w tym przypadku im większa wartość tym lepiej, ale parametr ściśle połączony jest z lambdą i większość wykonawców lepiej odnajduje się w tym drugim parametrze.

  • Gęstość ϱ - Ilość wełny w wełnie, ale nie zawsze więcej równa się lepiej. Parametr który najlepiej omówić z Marcinem - bo kto jak nie On wyjaśni to w najlepszy sposób :)

  • Reakcja na ogień - Pali się czy się nie pali - oto jest pytanie, a ten parametr to odpowiedź na nie - Większość wełen ma parametr A1 czyli niepalne.

  • Wytrzymałość na ściskanie/rozciąganie/zginanie - Parametr najczęściej występuje w wełnach "twardych" np. pod tynk, czy wylewki - określa wytrzymałość wełny na różne siły, które będą na nią oddziaływać np. naprężenia ściskające przy wełnach pod wylewki i dachy płaskie.

  • Przepuszczalność pary wodnej - Określa czy materiał jest dyfuzyjny tj. czy pozwala na przenikanie cząsteczek wody - Wełna najczęściej tak, a styropian/XPS najczęściej nie. Znak MU1 oznacza, że wyrób jest paroprzepuszczalny

  • Pochłanianie dźwięku αw - Parametr występuje jedynie w materiałach przebadanych pod tym kątem - Ale co do zasady, każda wełna w jakimś stopniu pochłania dźwięk, najlepsze wełny osiągają parametr równy 1,00 αw.

  Opis

  VENTIROCK SUPER

  Niezwykła dwugęstościowa płyta izolacyjna (dla gr. 80-200 mm) z niepalnej wełny skalnej, idealna do zastosowań w fasadach wentylowanych. Ten produkt wyróżnia się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła (λᴅ) wynoszącym zaledwie 0.033 W/mK, co czyni go doskonałym wyborem do izolacji ścian o podwyższonych wymaganiach ogniowych.

  Płyty VENTIROCK SUPER charakteryzują się również doskonałymi właściwościami akustycznymi (αw = 0,95 AWi dla grub. 80-200 mm), co przekłada się na znaczącą poprawę komfortu akustycznego w budynkach. Dzięki swojej wysokiej gęstości, te płyty doskonale sprawdzają się jako niepalne ocieplenie ścian osłonowych, ścian z elewacją z paneli, kamienia i szkła.

  Dla fachowców w branży budowlanej, VENTIROCK SUPER to pewność wykonania trwałych i bezpiecznych elementów fasady, zwłaszcza w przypadku wymagań ogniowych (A1). Dzięki unikalnej technologii dwugęstościowej, ryzyko przeciągnięcia łączników jest zminimalizowane, a płycie udaje się zachować stabilność wymiarową. To produkt, który minimalizuje ryzyko uszkodzeń mechanicznych na budowie, co jest niezwykle istotne.

  Produkt przeznaczony do zastosowań w fasadach wentylowanych, dostępny w grubościach 5 cm, 6 cm, 8 cm, 10 cm, 12 cm, 15 cm, 18 cm oraz 20 cm. Ten asortyment pozwala na precyzyjne dopasowanie izolacji do specyficznych wymogów energetycznych i architektonicznych każdej fasady. Umożliwia efektywne zarządzanie temperaturą i wilgotnością, zwiększając komfort i oszczędności energetyczne.

  Dla projektantów, płyty VENTIROCK SUPER to doskonałe rozwiązanie dzięki swoim znakomitym właściwościom akustycznym, jednej z najniższych lambd λ (0.033 W/mK), niskiej nasiąkliwości oraz stabilności wymiarowej. To produkt, który zapewnia trwałość i bezpieczeństwo w każdym projekcie fasady.

  VENTIROCK SUPER oferuje topowe parametry, które gwarantują trwałość, bezpieczeństwo ogniowe oraz doskonałe właściwości termiczne i akustyczne, co sprawia, że stanowi doskonałe rozwiązanie dla profesjonalistów oraz projektantów pracujących nad fasadami wentylowanymi i fasadami aluminiowo-szklanymi.

  Szczegóły produktu

  VENTIROCK SUPER

  Specyfikacja

  Lambda λ
  0,033 W/mK
  Rodzaj wełny
  Skalna
  Postać
  Płyta
  Zastosowanie
  Elewacje wentylowane
  Zastosowanie
  Ściany trójwarstwowe
  Gęstość
  70-79 kg/m3
  Gęstość
  110-119 kg/m3
  Pozostałe cechy
  Wełna z welonem
  Pozostałe cechy
  Dwugęstościowa
  Pozostałe cechy
  Akustyczna
  Dostępne grubości
  20 cm
  Dostępne grubości
  5 cm
  Dostępne grubości
  6 cm
  Dostępne grubości
  8 cm
  Dostępne grubości
  10 cm
  Dostępne grubości
  12 cm
  Dostępne grubości
  15 cm
  Dostępne grubości
  18 cm

  Specyficzne kody

  Pliki do pobrania

  DWU

  Deklaracja właściwości użytkowych