Wełna szklana Isover Super-Vent Ultra

  Super-Vent Ultra to płyty z wełny mineralnej, wyróżniające się najniższym współczynnikiem przewodzenia ciepła wśród wełen, osłonięte ciemnym welonem. Główną zaletą tego produktu jest doskonała izolacyjność termiczna i akustyczna, co czyni go idealnym wyborem dla wymagających przegród.

  Grupa dostaw: Grupa dostaw C - na indywidualne zamówienie (TIR)
  Ilość
  Dostępny na specjalne zamówienie

  Minimalne zamówienie to 16 palet

  45,67 zł
  Brutto

  ParametrWartość
  Współczynnik przewodzenia ciepła Lambda λ0,031 W/mK
  Gęstość ϱ37 kg/m3
  Reakcja na ogieńA2-s1,d0
  Przepuszczalność pary wodnejMU1
  Wskaźnik tłumienia dźwięku αwi (AWi)1.00

  • Współczynnik przewodzenia ciepła lambda λD - To nic innego jak ilość ciepła, która przejdzie przez wełnę w określonym czasie, a im niższa wartość tym lepiej.

  • Opór cieplny R - Stosunek grubości do lambdy, czyli informacja jak dobrze izoluje konkretna grubość - w tym przypadku im większa wartość tym lepiej, ale parametr ściśle połączony jest z lambdą i większość wykonawców lepiej odnajduje się w tym drugim parametrze.

  • Gęstość ϱ - Ilość wełny w wełnie, ale nie zawsze więcej równa się lepiej. Parametr który najlepiej omówić z Marcinem - bo kto jak nie On wyjaśni to w najlepszy sposób :)

  • Reakcja na ogień - Pali się czy się nie pali - oto jest pytanie, a ten parametr to odpowiedź na nie - Większość wełen ma parametr A1 czyli niepalne.

  • Wytrzymałość na ściskanie/rozciąganie/zginanie - Parametr najczęściej występuje w wełnach "twardych" np. pod tynk, czy wylewki - określa wytrzymałość wełny na różne siły, które będą na nią oddziaływać np. naprężenia ściskające przy wełnach pod wylewki i dachy płaskie.

  • Przepuszczalność pary wodnej - Określa czy materiał jest dyfuzyjny tj. czy pozwala na przenikanie cząsteczek wody - Wełna najczęściej tak, a styropian/XPS najczęściej nie. Znak MU1 oznacza, że wyrób jest paroprzepuszczalny

  • Pochłanianie dźwięku αw - Parametr występuje jedynie w materiałach przebadanych pod tym kątem - Ale co do zasady, każda wełna w jakimś stopniu pochłania dźwięk, najlepsze wełny osiągają parametr równy 1,00 αw.

  Opis

  Super-Vent Ultra to płyty z wełny mineralnej, wyróżniające się jednym z najniższych współczynników przewodzenia ciepła wśród wełen, osłonięte ciemnym welonem. Główną zaletą tego produktu jest doskonała izolacyjność termiczna i akustyczna, co czyni go idealnym wyborem dla wymagających przegród.

  Najważniejsze cechy:

  Współczynnik przewodzenia ciepła (Lambda) wynosi tylko 0,031 W/mK, co gwarantuje wyjątkową efektywność izolacyjną.

  Gęstość płyty wynosi 37 kg/m3, co pozwala na uzyskanie trwałej i wytrzymałej izolacji.

  Zastosowanie:

  Płyty Super-Vent Ultra szczególnie rekomendowane są tam, gdzie wymagana jest wysoka absorpcja dźwięku. Doskonale sprawdzają się jako izolacja termiczna i akustyczna dla fasad wentylowanych oraz stropów w garażach, piwnicach i pomieszczeniach technicznych. Ich wszechstronność pozwala na skuteczne wykorzystanie w różnorodnych aplikacjach budowlanych.

  Zaufana jakość:

  Super-Vent Ultra to produkt o najwyższej jakości, wykonany z precyzją i dbałością o detale. Spełnia najwyższe standardy branżowe, zapewniając trwałą i efektywną izolację termiczną oraz akustyczną.

  Zalety:

  Wyjątkowo niski współczynnik przewodzenia ciepła pozwala na minimalizację strat ciepła i obniżenie kosztów ogrzewania.

  Doskonała absorpcja dźwięku 1 αwi (AWi) przyczynia się do podniesienia komfortu akustycznego wewnątrz budynków.

  Możliwość zastosowania w różnych typach przegród i konstrukcji sprawia, że Super-Vent Ultra to wszechstronne rozwiązanie dla projektów budowlanych.

  Warstwa mocnego, ciemnego welonu szklanego podnosi właściwości hydrofobowe materiału izolacyjnego oraz zapobiega wywiewaniu powietrza ze struktury wełny przez powietrze poruszające się w przestrzeni wentylacyjnej, w przypadku izolacji fasad wentylowanych.

  Szczegóły produktu

  Super-Vent Ultra

  Specyfikacja

  Lambda λ
  0,031 W/mK
  Rodzaj wełny
  Szklana
  Postać
  Płyta
  Zastosowanie
  Konstrukcje szkieletowe
  Zastosowanie
  Elewacje wentylowane
  Zastosowanie
  Ściany trójwarstwowe
  Gęstość
  30-39 kg/m3
  Pozostałe cechy
  Wełna z welonem
  Pozostałe cechy
  Akustyczna
  Dostępne grubości
  5 cm
  Dostępne grubości
  8 cm
  Dostępne grubości
  10 cm
  Dostępne grubości
  15 cm

  Specyficzne kody

  Pliki do pobrania

  DWU

  Deklaracja właściwości użytkowych