Petravent-V

  Wełna skalna Petralana Petravent-V

  Wełna do izolacji elewacji w metodzie lekkiej suchej. Najczęściej stosowana w elewacjach wentylowanych i ścianach trójwarstwowych. Pokryta czarnym welonem szklanym.

  Grupa dostaw: Czas produkcji: 1-5 tygodni
  Ilość
  Dopytaj Marcina o aktualny czas dostawy

  25,82 zł
  Brutto

  ParametrWartość
  Współczynnik przewodzenia ciepła Lambda λ0,035 W/mK
  Gęstość ϱ70 kg/m3
  Reakcja na ogieńA1
  Przepuszczalność pary wodnejMU1

  • Współczynnik przewodzenia ciepła lambda λD - To nic innego jak ilość ciepła, która przejdzie przez wełnę w określonym czasie, a im niższa wartość tym lepiej.

  • Opór cieplny R - Stosunek grubości do lambdy, czyli informacja jak dobrze izoluje konkretna grubość - w tym przypadku im większa wartość tym lepiej, ale parametr ściśle połączony jest z lambdą i większość wykonawców lepiej odnajduje się w tym drugim parametrze.

  • Gęstość ϱ - Ilość wełny w wełnie, ale nie zawsze więcej równa się lepiej. Parametr który najlepiej omówić z Marcinem - bo kto jak nie On wyjaśni to w najlepszy sposób :)

  • Reakcja na ogień - Pali się czy się nie pali - oto jest pytanie, a ten parametr to odpowiedź na nie - Większość wełen ma parametr A1 czyli niepalne.

  • Wytrzymałość na ściskanie/rozciąganie/zginanie - Parametr najczęściej występuje w wełnach "twardych" np. pod tynk, czy wylewki - określa wytrzymałość wełny na różne siły, które będą na nią oddziaływać np. naprężenia ściskające przy wełnach pod wylewki i dachy płaskie.

  • Przepuszczalność pary wodnej - Określa czy materiał jest dyfuzyjny tj. czy pozwala na przenikanie cząsteczek wody - Wełna najczęściej tak, a styropian/XPS najczęściej nie. Znak MU1 oznacza, że wyrób jest paroprzepuszczalny

  • Pochłanianie dźwięku αw - Parametr występuje jedynie w materiałach przebadanych pod tym kątem - Ale co do zasady, każda wełna w jakimś stopniu pochłania dźwięk, najlepsze wełny osiągają parametr równy 1,00 αw.

  Opis

  Wełna skalna Petralana Petravent-V to produkt o podwyższonej gęstości do izolacji fasad wentylowanych, który oferuje doskonałą izolację termiczną, ochronę przed wiatrem i wyjątkową wytrzymałość mechaniczną. Jednostronnie pokryta czarnym welonem szklanym, stanowi efektywną barierę przeciwwiatrową i wydajną izolację termiczną.

  Gęstość Petravent-V wynosząca 70 kg/m3 czyni go jeszcze bardziej wydajnym materiałem izolacyjnym w porównaniu do poprzedniej wersji Petravent-LV. W połączeniu z parametrem lambda na poziomie 0,035 W/mK, produkt ten jest doskonałym rozwiązaniem dla projektów budowlanych, które wymagają podniesionych standardów izolacji termicznej.

  Czarny welon szklany, który pokrywa Petravent-V, pełni funkcję wiatroizolacji, skutecznie chroniąc budynki przed utratą ciepła i wpływem warunków atmosferycznych. Dzięki temu produkt ten zapewnia nie tylko komfort termiczny, ale także trwałość i ochronę konstrukcji.

  Zastosowanie Petravent-V jest niezwykle wszechstronne i obejmuje izolację ścian zewnętrznych w metodzie lekkiej suchej z paneli (takich jak blacha, deska elewacyjna, siding, okładzina cementowa i kompozytowa), elewacji z kamienia czy szkła, konstrukcji szkieletowych, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych, ścian działowych, osłonowych oraz trójwarstwowych.

  Petravent-V to produkt, który podkreśla zaangażowanie fabryki Petralana w dostarczanie zaawansowanych rozwiązań izolacyjnych. Dzięki swojej wyjątkowej gęstości i efektywności izolacyjnej, jest to idealny wybór dla projektów budowlanych, które wymagają najwyższych standardów jakości i efektywności energetycznej. Produkt ten rekomendowany jest do większości typowych zastosowań, zwłaszcza tam, gdzie istotne jest osiągnięcie wyższej gęstości produktu dla dodatkowej izolacji termicznej.

  Szczegóły produktu

  Petravent-V

  Specyfikacja

  Lambda λ
  0,035 W/mK
  Rodzaj wełny
  Skalna
  Postać
  Płyta
  Zastosowanie
  Elewacje wentylowane
  Zastosowanie
  Ściany trójwarstwowe
  Gęstość
  70-79 kg/m3
  Pozostałe cechy
  Wełna z welonem
  Dostępne grubości
  12 cm
  Dostępne grubości
  15 cm
  Dostępne grubości
  20 cm
  Dostępne grubości
  5 cm
  Dostępne grubości
  8 cm
  Dostępne grubości
  10 cm

  Specyficzne kody

  Pliki do pobrania

  DWU

  Deklaracja właściwości użytkowych