Petravent-WV

  Wełna skalna Petralana Petravent-WV

  Wełna skalna w płytach o podwyższonej gęstości w segmencie fasad wentylowanych.

  Ilość
  Dopytaj Marcina o aktualny czas dostawy i minimum produkcyjne

  Minimalne zamówienie to 26 palet

  43,05 zł
  Brutto

  ParametrWartość
  Współczynnik przewodzenia ciepła Lambda λ0,035 W/mK
  Gęstość ϱ70 kg/m3
  Reakcja na ogieńA1
  Przepuszczalność pary wodnejMU1

  • Współczynnik przewodzenia ciepła lambda λD - To nic innego jak ilość ciepła, która przejdzie przez wełnę w określonym czasie, a im niższa wartość tym lepiej.

  • Opór cieplny R - Stosunek grubości do lambdy, czyli informacja jak dobrze izoluje konkretna grubość - w tym przypadku im większa wartość tym lepiej, ale parametr ściśle połączony jest z lambdą i większość wykonawców lepiej odnajduje się w tym drugim parametrze.

  • Gęstość ϱ - Ilość wełny w wełnie, ale nie zawsze więcej równa się lepiej. Parametr który najlepiej omówić z Marcinem - bo kto jak nie On wyjaśni to w najlepszy sposób :)

  • Reakcja na ogień - Pali się czy się nie pali - oto jest pytanie, a ten parametr to odpowiedź na nie - Większość wełen ma parametr A1 czyli niepalne.

  • Wytrzymałość na ściskanie/rozciąganie/zginanie - Parametr najczęściej występuje w wełnach "twardych" np. pod tynk, czy wylewki - określa wytrzymałość wełny na różne siły, które będą na nią oddziaływać np. naprężenia ściskające przy wełnach pod wylewki i dachy płaskie.

  • Przepuszczalność pary wodnej - Określa czy materiał jest dyfuzyjny tj. czy pozwala na przenikanie cząsteczek wody - Wełna najczęściej tak, a styropian/XPS najczęściej nie. Znak MU1 oznacza, że wyrób jest paroprzepuszczalny

  • Pochłanianie dźwięku αw - Parametr występuje jedynie w materiałach przebadanych pod tym kątem - Ale co do zasady, każda wełna w jakimś stopniu pochłania dźwięk, najlepsze wełny osiągają parametr równy 1,00 αw.

  Opis

  Wełna skalna Petralana Petravent-WV to wyjątkowy produkt izolacyjny, który wyróżnia się podwyższoną gęstością oraz jednostronnym pokryciem białym welonem szklanym, co czyni go doskonałym rozwiązaniem do zaawansowanych projektów budowlanych. Petravent-WV łączy w sobie doskonałą izolację termiczną z wytrzymałością i ochroną przed wiatrem, a także gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki klasyfikacji niepalności A1.

  Z podwyższoną gęstością wynoszącą 70 kg/m3, Petravent-WV jest jeszcze bardziej efektywny w zatrzymywaniu ciepła, co pozwala na osiągnięcie wyjątkowej efektywności energetycznej w budynkach. W połączeniu z parametrem lambda na poziomie 0,035 W/mK, produkt ten jest doskonałym wyborem dla projektów, które stawiają na doskonałą izolację termiczną.

  Biały welon szklany, który pokrywa Petravent-WV, pełni funkcję wiatroizolacji, chroniąc budynki przed utratą ciepła i wpływem warunków atmosferycznych. Dzięki temu produkt ten zapewnia nie tylko komfort termiczny, ale także trwałość i ochronę konstrukcji.

  Petravent-WV jest przebadany pod kątem reakcji na ogień i uzyskał najwyższą klasę niepalności A1. To oznacza, że jest całkowicie niepalny i nie przyczynia się do rozprzestrzeniania ognia, co jest kluczowe dla bezpieczeństwa budynków.

  Produkt ten znakomicie sprawdza się w różnorodnych zastosowaniach budowlanych, w tym w izolacji ścian zewnętrznych w metodzie lekkiej suchej z paneli (jak blacha, deska elewacyjna, siding, okładzina cementowa i kompozytowa), elewacji z kamienia czy szkła, konstrukcjach szkieletowych, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych, ścianach działowych, osłonowych oraz trójwarstwowych.

  Petravent-WV to produkt, który podkreśla zaangażowanie fabryki Petralana w dostarczanie najwyższej jakości rozwiązań izolacyjnych. Jego unikalne właściwości termiczne, wytrzymałość i ochrona przed wiatrem czynią go idealnym wyborem dla projektów budowlanych, które stawiają na skuteczną izolację termiczną i ochronę konstrukcji, przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa i komfortu użytkowników. Produkt ten jest zalecany do większości typowych zastosowań, zwłaszcza tam, gdzie wymagana jest wyższa gęstość produktu dla dodatkowej izolacji termicznej.

  Szczegóły produktu

  Petravent-WV

  Specyfikacja

  Lambda λ
  0,035 W/mK
  Rodzaj wełny
  Skalna
  Postać
  Płyta
  Zastosowanie
  Elewacje wentylowane
  Zastosowanie
  Ściany trójwarstwowe
  Gęstość
  70-79 kg/m3
  Dostępne grubości
  5 cm
  Dostępne grubości
  8 cm
  Dostępne grubości
  10 cm
  Dostępne grubości
  12 cm
  Dostępne grubości
  15 cm
  Dostępne grubości
  20 cm

  Specyficzne kody

  Pliki do pobrania

  DWU

  Deklaracja właściwości użytkowych