Wełna szklana Isover Gulull/INSULFIT

  Efektywna izolacja cieplna na bazie włókien szklanych. Zapewnia ochronę przed wilgocią, pleśnią i owadami. Łatwa aplikacja i długotrwałe rezultaty.

  Grupa dostaw: Grupa dostaw D - na indywidualne zamówienie
  Ilość
  Dostępny na specjalne zamówienie - dopytaj Marcina

  13,90 zł
  Brutto

  ParametrWartość
  Osiągalny współczynnik przewodzenia ciepła Lambda λ0,042 - 0,039 W/mK
  Osiągalna gęstość nasypowa ϱ25/30/35 kg/m3
  Reakcja na ogieńA1
  Przepuszczalność pary wodnejMU1

  • Współczynnik przewodzenia ciepła lambda λD - To nic innego jak ilość ciepła, która przejdzie przez wełnę w określonym czasie, a im niższa wartość tym lepiej.

  • Opór cieplny R - Stosunek grubości do lambdy, czyli informacja jak dobrze izoluje konkretna grubość - w tym przypadku im większa wartość tym lepiej, ale parametr ściśle połączony jest z lambdą i większość wykonawców lepiej odnajduje się w tym drugim parametrze.

  • Gęstość ϱ - Ilość wełny w wełnie, ale nie zawsze więcej równa się lepiej. Parametr który najlepiej omówić z Marcinem - bo kto jak nie On wyjaśni to w najlepszy sposób :)

  • Reakcja na ogień - Pali się czy się nie pali - oto jest pytanie, a ten parametr to odpowiedź na nie - Większość wełen ma parametr A1 czyli niepalne.

  • Wytrzymałość na ściskanie/rozciąganie/zginanie - Parametr najczęściej występuje w wełnach "twardych" np. pod tynk, czy wylewki - określa wytrzymałość wełny na różne siły, które będą na nią oddziaływać np. naprężenia ściskające przy wełnach pod wylewki i dachy płaskie.

  • Przepuszczalność pary wodnej - Określa czy materiał jest dyfuzyjny tj. czy pozwala na przenikanie cząsteczek wody - Wełna najczęściej tak, a styropian/XPS najczęściej nie. Znak MU1 oznacza, że wyrób jest paroprzepuszczalny

  • Pochłanianie dźwięku αw - Parametr występuje jedynie w materiałach przebadanych pod tym kątem - Ale co do zasady, każda wełna w jakimś stopniu pochłania dźwięk, najlepsze wełny osiągają parametr równy 1,00 αw.

  Opis

  Isover Gulull/INSULFIT

  Wydajna izolacja cieplna oparta na włóknach szklanych, doskonała do termicznej ochrony w budownictwie. Jej właściwości hydrofobizacji i dyfuzyjnej otwartości zapewniają ochronę przed pleśnią, grzybami i owadami. Dzięki możliwości wdmuchiwania maszynowego, stosowanie jest proste i efektywne.

  Ta izolacja nie tylko nie osiada, ale także ułatwia przenikanie pary wodnej. Pakowana na palety, ułatwia transport i przechowywanie. Idealna do izolacji strychów, poddaszy, ścian murowanych i szkieletowych.

  Szczegóły produktu

  Gulull/INSULFIT

  Specyfikacja

  Lambda λ
  0,039 W/mK
  Rodzaj wełny
  Szklana
  Postać
  Granulat
  Zastosowanie
  Poddasza i podłogi na legarach
  Zastosowanie
  Ściany działowe
  Zastosowanie
  Wełny do wdmuchiwania
  Gęstość
  20-29 kg/m3
  Gęstość
  30-39 kg/m3

  Specyficzne kody

  Pliki do pobrania

  DWU

  Deklaracja właściwości użytkowych