Wełna skalna Petralana Petrafas

  Petrafas to produkt niepalny, o wysokiej wytrzymałości na ściskanie i rozciąganie, oraz bardzo dobremu współczynnikowi pochłaniania dźwięku αw = 1,00 dla grubości 100-250 mm. Idealny wybór dla fasad pod tynk (ETICS).

  Grupa dostaw: Czas produkcji: 1-5 tygodni
  Ilość
  Dopytaj Marcina o aktualny czas dostawy

  24,11 zł
  Brutto

  ParametrWartość
  Współczynnik przewodzenia ciepła Lambda λ0,035 W/mK
  Gęstość ϱ90 kg/m3
  Reakcja na ogieńA1
  Wytrzymałość na rozciąganie prostopadłe do powierzchni czołowych - TR10 kPa
  Naprężenie ściskające CS(10) przy 10% deformacji (dla 30-99 mm)20 kPa
  Naprężenie ściskające CS(10) przy 10% deformacji (dla 100-220 mm)30 kPa
  Naprężenie ściskające CS(10) przy 10% deformacji (dla 221-250 mm)20 kPa
  Pochłanianie dźwięku αw (dla 100-250 mm) αw = 1,00

  • Współczynnik przewodzenia ciepła lambda λD - To nic innego jak ilość ciepła, która przejdzie przez wełnę w określonym czasie, a im niższa wartość tym lepiej.

  • Opór cieplny R - Stosunek grubości do lambdy, czyli informacja jak dobrze izoluje konkretna grubość - w tym przypadku im większa wartość tym lepiej, ale parametr ściśle połączony jest z lambdą i większość wykonawców lepiej odnajduje się w tym drugim parametrze.

  • Gęstość ϱ - Ilość wełny w wełnie, ale nie zawsze więcej równa się lepiej. Parametr który najlepiej omówić z Marcinem - bo kto jak nie On wyjaśni to w najlepszy sposób :)

  • Reakcja na ogień - Pali się czy się nie pali - oto jest pytanie, a ten parametr to odpowiedź na nie - Większość wełen ma parametr A1 czyli niepalne.

  • Wytrzymałość na ściskanie/rozciąganie/zginanie - Parametr najczęściej występuje w wełnach "twardych" np. pod tynk, czy wylewki - określa wytrzymałość wełny na różne siły, które będą na nią oddziaływać np. naprężenia ściskające przy wełnach pod wylewki i dachy płaskie.

  • Przepuszczalność pary wodnej - Określa czy materiał jest dyfuzyjny tj. czy pozwala na przenikanie cząsteczek wody - Wełna najczęściej tak, a styropian/XPS najczęściej nie. Znak MU1 oznacza, że wyrób jest paroprzepuszczalny

  • Pochłanianie dźwięku αw - Parametr występuje jedynie w materiałach przebadanych pod tym kątem - Ale co do zasady, każda wełna w jakimś stopniu pochłania dźwięk, najlepsze wełny osiągają parametr równy 1,00 αw.

  Opis

  Wełna skalna Petralana Petrafas to produkt zaprojektowany specjalnie do izolacji elewacji zewnętrznych w metodzie lekka-mokra (ETICS). Wyposażona w zaawansowane parametry, wełna skalna jest idealnym rozwiązaniem dla optymalnej termoizolacji i akustyki w elewacjach pod tynk.

  Dzięki doskonałym właściwościom mechanicznym, Petralana Petrafas doskonale sprawdza się podczas aplikacji tynków cienkowarstwowych, gwarantując trwałość i niezawodność. Produkt cechuje się także bardzo dobrą wytrzymałością na rozciąganie (≥10 kPa) prostopadłe do powierzchni czołowych, co dodatkowo podkreśla jego solidność i możliwość zastosowania w elewacjach zewnętrznych.

  Petralana Petrafas to materiał niepalny, który spełnia rygorystyczne normy dotyczące reakcji na ogień, otrzymując klasyfikację A1. Dzięki temu doskonale nadaje się do izolacji przeciwogniowej attyk oraz ścian zewnętrznych i wewnętrznych w systemie ETICS, jak również do różnych typów ścian zewnętrznych, w tym monolitycznych, prefabrykowanych i murowanych.

  Ten innowacyjny produkt nie tylko doskonale izoluje termicznie, ale także zapewnia podwyższony komfort akustyczny, dzięki współczynnikowi pochłaniania dźwięku αw = 1,00 dla grubości 100-250 mm . Dzięki swoim zaletom, wełna skalna Petralana Petrafas staje się niezastąpionym wyborem dla tych, którzy poszukują skutecznego i trwałego rozwiązania do izolacji elewacji, zapewniającego jednocześnie bezpieczeństwo pożarowe oraz wyjątkowy komfort użytkowania.

  Szczegóły produktu

  Petrafas

  Specyfikacja

  Lambda λ
  0,035 W/mK
  Rodzaj wełny
  Skalna
  Postać
  Płyta
  Zastosowanie
  Elewacje pod tynk (ETICS)
  Gęstość
  90-99 kg/m3
  Dostępne grubości
  10 cm
  Dostępne grubości
  12 cm
  Dostępne grubości
  14 cm
  Dostępne grubości
  15 cm
  Dostępne grubości
  16 cm
  Dostępne grubości
  18 cm
  Dostępne grubości
  20 cm
  Dostępne grubości
  22 cm
  Dostępne grubości
  24 cm
  Dostępne grubości
  25 cm
  Dostępne grubości
  5 cm
  Dostępne grubości
  6 cm
  Dostępne grubości
  8 cm

  Specyficzne kody

  Pliki do pobrania

  DWU 30-99 mm

  Deklaracja właściwości użytkowych

  DWU 100-220 mm

  Deklaracja właściwości użytkowych

  DWU 221-250 mm

  Deklaracja właściwości użytkowych