Wełna skalna Petralana Petrafas 34

  Wełna skalna Petralana Petrafas 34 to zaawansowany produkt dedykowany izolacji elewacji zewnętrznych w metodzie lekka-mokra, znanej również jako system ETICS

  Grupa dostaw: Czas produkcji: 1-5 tygodni
  Ilość
  Dopytaj Marcina o aktualny czas dostawy

  21,99 zł
  Brutto

  ParametrWartość
  Współczynnik przewodzenia ciepła Lambda λ0,034 W/mK
  Gęstość ϱ80 kg/m3
  Reakcja na ogieńA1
  Wytrzymałość na rozciąganie prostopadłe do powierzchni czołowych - TR7,5 kPa
  Naprężenie ściskające CS(10) przy 10% deformacji20 kPa
  Pochłanianie dźwięku αw (dla 50-250 mm) αw = 0,95

  • Współczynnik przewodzenia ciepła lambda λD - To nic innego jak ilość ciepła, która przejdzie przez wełnę w określonym czasie, a im niższa wartość tym lepiej.

  • Opór cieplny R - Stosunek grubości do lambdy, czyli informacja jak dobrze izoluje konkretna grubość - w tym przypadku im większa wartość tym lepiej, ale parametr ściśle połączony jest z lambdą i większość wykonawców lepiej odnajduje się w tym drugim parametrze.

  • Gęstość ϱ - Ilość wełny w wełnie, ale nie zawsze więcej równa się lepiej. Parametr który najlepiej omówić z Marcinem - bo kto jak nie On wyjaśni to w najlepszy sposób :)

  • Reakcja na ogień - Pali się czy się nie pali - oto jest pytanie, a ten parametr to odpowiedź na nie - Większość wełen ma parametr A1 czyli niepalne.

  • Wytrzymałość na ściskanie/rozciąganie/zginanie - Parametr najczęściej występuje w wełnach "twardych" np. pod tynk, czy wylewki - określa wytrzymałość wełny na różne siły, które będą na nią oddziaływać np. naprężenia ściskające przy wełnach pod wylewki i dachy płaskie.

  • Przepuszczalność pary wodnej - Określa czy materiał jest dyfuzyjny tj. czy pozwala na przenikanie cząsteczek wody - Wełna najczęściej tak, a styropian/XPS najczęściej nie. Znak MU1 oznacza, że wyrób jest paroprzepuszczalny

  • Pochłanianie dźwięku αw - Parametr występuje jedynie w materiałach przebadanych pod tym kątem - Ale co do zasady, każda wełna w jakimś stopniu pochłania dźwięk, najlepsze wełny osiągają parametr równy 1,00 αw.

  Opis

  Petralana Petrafas 34

  wyróżnia się wyjątkowymi parametrami technicznymi. Oferując niski współczynnik przewodzenia ciepła (lambda 0,034 W/mK), zapewnia efektywną izolację termiczną, przyczyniając się do ograniczenia strat energii cieplnej. Optymalna gęstość produktu przekłada się na doskonałą trwałość mechaniczną oraz możliwość aplikacji tynków cienkowarstwowych, co podkreśla jej wszechstronność.

  Zaprojektowana z myślą o wyjątkowych potrzebach termoizolacji, akustyki oraz trwałości, ta wysokowydajna wełna skalna stanowi doskonałe rozwiązanie dla różnorodnych projektów budowlanych.
  Dodatkowo, Petralana Petrafas 34 posiada dobre właściwości akustyczne (αw = 0,95), dzięki czemu doskonale tłumi dźwięki, przyczyniając się do stworzenia komfortowego otoczenia wewnątrz budynków. Produkt cechuje się również odpornością na działanie wilgoci i pleśni, a także niepalnością, co wpływa na jego wysoką klasę reakcji na ogień (A1).

  Wełna skalna Petralana Petrafas 34 doskonale sprawdza się zarówno w izolacji przeciwogniowej attyk, jak i w przypadku izolacji ścian zewnętrznych i wewnętrznych, zwłaszcza w systemie ETICS. To rozwiązanie, które gwarantuje nie tylko skuteczną ochronę termiczną, ale również doskonałe warunki akustyczne oraz długotrwałą trwałość izolacji.

  Szczegóły produktu

  Petrafas 34

  Specyfikacja

  Lambda λ
  0,034 W/mK
  Rodzaj wełny
  Skalna
  Postać
  Płyta
  Zastosowanie
  Elewacje pod tynk (ETICS)
  Zastosowanie
  Parkingi i stropy nad garażami
  Gęstość
  80-89 kg/m3
  Dostępne grubości
  10 cm
  Dostępne grubości
  12 cm
  Dostępne grubości
  14 cm
  Dostępne grubości
  15 cm
  Dostępne grubości
  16 cm
  Dostępne grubości
  18 cm
  Dostępne grubości
  20 cm
  Dostępne grubości
  22 cm
  Dostępne grubości
  24 cm
  Dostępne grubości
  25 cm
  Dostępne grubości
  5 cm
  Dostępne grubości
  6 cm
  Dostępne grubości
  8 cm

  Specyficzne kody

  Pliki do pobrania

  DWU

  Deklaracja właściwości użytkowych