Wełna skalna Petralana Petrafas-M

  Wełna skalna Petralana Petrafas-M to wyjątkowy produkt stworzony specjalnie do zastosowań o podwyższonych wymaganiach i niewielkich grubościach.

  Grupa dostaw: Czas produkcji: 1-5 tygodni
  Ilość
  Dopytaj Marcina o aktualny czas dostawy

  20,23 zł
  Brutto

  ParametrWartość
  Współczynnik przewodzenia ciepła Lambda λ0,035 W/mK
  Gęstość ϱ (dla 20-49 mm) 135 kg/m3
  Gęstość ϱ (dla 50-150 mm)110 kg/m3
  Reakcja na ogieńA1
  Wytrzymałość na rozciąganie - TR (dla 20-49 mm) 10 kPa
  Wytrzymałość na rozciąganie - TR (dla 50-150 mm)15 kPa
  Naprężenie ściskające CS(10) przy 10% deformacji (dla 20-99 mm)30 kPa
  Naprężenie ściskające CS(10) przy 10% deformacji (dla 50-150 mm)40 kPa
  Pochłanianie dźwięku αw (dla 30-150 mm) αw = 0,80

  • Współczynnik przewodzenia ciepła lambda λD - To nic innego jak ilość ciepła, która przejdzie przez wełnę w określonym czasie, a im niższa wartość tym lepiej.

  • Opór cieplny R - Stosunek grubości do lambdy, czyli informacja jak dobrze izoluje konkretna grubość - w tym przypadku im większa wartość tym lepiej, ale parametr ściśle połączony jest z lambdą i większość wykonawców lepiej odnajduje się w tym drugim parametrze.

  • Gęstość ϱ - Ilość wełny w wełnie, ale nie zawsze więcej równa się lepiej. Parametr który najlepiej omówić z Marcinem - bo kto jak nie On wyjaśni to w najlepszy sposób :)

  • Reakcja na ogień - Pali się czy się nie pali - oto jest pytanie, a ten parametr to odpowiedź na nie - Większość wełen ma parametr A1 czyli niepalne.

  • Wytrzymałość na ściskanie/rozciąganie/zginanie - Parametr najczęściej występuje w wełnach "twardych" np. pod tynk, czy wylewki - określa wytrzymałość wełny na różne siły, które będą na nią oddziaływać np. naprężenia ściskające przy wełnach pod wylewki i dachy płaskie.

  • Przepuszczalność pary wodnej - Określa czy materiał jest dyfuzyjny tj. czy pozwala na przenikanie cząsteczek wody - Wełna najczęściej tak, a styropian/XPS najczęściej nie. Znak MU1 oznacza, że wyrób jest paroprzepuszczalny

  • Pochłanianie dźwięku αw - Parametr występuje jedynie w materiałach przebadanych pod tym kątem - Ale co do zasady, każda wełna w jakimś stopniu pochłania dźwięk, najlepsze wełny osiągają parametr równy 1,00 αw.

  Opis

  Wełna skalna Petralana Petrafas-M to wyjątkowy produkt stworzony specjalnie do zastosowań o podwyższonych wymaganiach. Jego zaawansowane parametry techniczne sprawiają, że doskonale sprawdza się w różnych sytuacjach, zapewniając wyjątkową izolację termiczną i akustyczną.

  Jednym z kluczowych atutów tego produktu jest jego dostępność w szerokim zakresie grubości, począwszy od 20 mm aż do 150 mm. To sprawia, że jest to idealne rozwiązanie do izolacji ościeży, attyk oraz klatek schodowych, gdzie niewielka grubość jest kluczowa. Produkt znajduje również swoje zastosowanie w izolacji elewacji przy wykorzystaniu metody ETICS, gwarantując skuteczną ochronę termiczną.

  Petralana Petrafas-M to materiał, który łączy w sobie wydajność i trwałość. Dzięki swoim zaawansowanym właściwościom, stanowi niezawodne wsparcie w tworzeniu efektywnej izolacji, która przyczynia się do utrzymania odpowiedniej temperatury i ograniczenia przenikania dźwięków. Niezależnie od zastosowania, Petralana Petrafas-M jest gwarancją osiągnięcia wysokiej jakości izolacji, dostosowanej do indywidualnych potrzeb.

  Szczegóły produktu

  Petrafas-M

  Specyfikacja

  Lambda λ
  0,035 W/mK
  Rodzaj wełny
  Skalna
  Postać
  Płyta
  Zastosowanie
  Elewacje pod tynk (ETICS)
  Gęstość
  110-119 kg/m3
  Gęstość
  130-139 kg/m3
  Dostępne grubości
  4 cm
  Dostępne grubości
  5 cm
  Dostępne grubości
  10 cm
  Dostępne grubości
  12 cm
  Dostępne grubości
  15 cm
  Dostępne grubości
  2 cm
  Dostępne grubości
  3 cm

  Specyficzne kody

  Pliki do pobrania

  DWU 20-29 mm

  Deklaracja właściwości użytkowych

  DWU 30-49 mm

  Deklaracja właściwości użytkowych

  DWU 50-99 mm

  Deklaracja właściwości użytkowych

  DWU 100-190 mm

  Deklaracja właściwości użytkowych