FRONTROCK PLUS

  Wełna skalna Rockwool FRONTROCK PLUS

  Skalna płyta do izolacji fasad metodą lekką mokrą (ETICS). Niska lambda i wysoka jakość wykonania usprawniają montaż.

  Grupa dostaw: Grupa dostaw A - wysyłka zazwyczaj w 3-7 dni roboczych
  Ilość
  Produkt dostępny

  26,45 zł
  Brutto

  ParametrWartość
  Współczynnik przewodzenia ciepła Lambda λ0,035 W/mK
  Gęstość ϱ80 kg/m3
  Reakcja na ogieńA1
  Wytrzymałość na rozciąganie prostopadłe do powierzchni czołowych - TR10 kPa
  Naprężenie ściskające CS(10) przy 10% deformacji20 kPa
  Obciążenia punktowePL(5) ≥ 200 N

  • Współczynnik przewodzenia ciepła lambda λD - To nic innego jak ilość ciepła, która przejdzie przez wełnę w określonym czasie, a im niższa wartość tym lepiej.

  • Opór cieplny R - Stosunek grubości do lambdy, czyli informacja jak dobrze izoluje konkretna grubość - w tym przypadku im większa wartość tym lepiej, ale parametr ściśle połączony jest z lambdą i większość wykonawców lepiej odnajduje się w tym drugim parametrze.

  • Gęstość ϱ - Ilość wełny w wełnie, ale nie zawsze więcej równa się lepiej. Parametr który najlepiej omówić z Marcinem - bo kto jak nie On wyjaśni to w najlepszy sposób :)

  • Reakcja na ogień - Pali się czy się nie pali - oto jest pytanie, a ten parametr to odpowiedź na nie - Większość wełen ma parametr A1 czyli niepalne.

  • Wytrzymałość na ściskanie/rozciąganie/zginanie - Parametr najczęściej występuje w wełnach "twardych" np. pod tynk, czy wylewki - określa wytrzymałość wełny na różne siły, które będą na nią oddziaływać np. naprężenia ściskające przy wełnach pod wylewki i dachy płaskie.

  • Przepuszczalność pary wodnej - Określa czy materiał jest dyfuzyjny tj. czy pozwala na przenikanie cząsteczek wody - Wełna najczęściej tak, a styropian/XPS najczęściej nie. Znak MU1 oznacza, że wyrób jest paroprzepuszczalny

  • Pochłanianie dźwięku αw - Parametr występuje jedynie w materiałach przebadanych pod tym kątem - Ale co do zasady, każda wełna w jakimś stopniu pochłania dźwięk, najlepsze wełny osiągają parametr równy 1,00 αw.

  Opis

  FRONTROCK PLUS

  to płyta fasadowa wykonana z niepalnej wełny skalnej, która wyróżnia się doskonałymi właściwościami izolacyjnymi, przeciwpożarowymi i akustycznymi. Z deklarowanym współczynnikiem przewodzenia ciepła (λᴅ) wynoszącym zaledwie 0.035 W/mK, stanowi skuteczną izolację termiczną dla ścian zewnętrznych w metodzie lekkiej mokrej (ETICS) pod tynk cienkowarstwowy. To rozwiązanie, które przyczynia się do poprawy efektywności energetycznej całego budynku.

  Płyty FRONTROCK PLUS są nie tylko doskonałym wyborem pod względem izolacji termicznej, ale również przeciwpożarowej. Posiadają reakcję na ogień klasy A1, co oznacza, że są odporne na ogień i zwiększają poziom bezpieczeństwa pożarowego w budynku.

  Ponadto, płyty te charakteryzują się gęstością wynoszącą 80 kg/m3, co sprawia, że są wyjątkowo trwałe. Wykazują także imponującą wytrzymałość na rozciąganie prostopadle do powierzchni czołowych oraz naprężenia ściskające, co przekłada się na ich stabilność i odporność na obciążenia.

  FRONTROCK PLUS znajduje zastosowanie w izolacji termicznej ścian zewnętrznych, zarówno murowanych, monolitycznych, jak i prefabrykowanych (np. OSB). Dzięki jego zastosowaniu, użytkownicy mogą cieszyć się komfortem w swoim domu, stabilną temperaturą przez cały rok oraz niższymi rachunkami za ogrzewanie. Dodatkowo, niezmienność właściwości wełny skalnej gwarantuje długotrwałą efektywność izolacji, przyczyniając się również do redukcji emisji smogu i poprawy bezpieczeństwa pożarowego budynku. FRONTROCK PLUS to pewność wysokiej jakości produktu i korzyści, które przynosi przez wiele lat.

  Szczegóły produktu

  FRONTROCK PLUS

  Specyfikacja

  Lambda λ
  0,035 W/mK
  Rodzaj wełny
  Skalna
  Postać
  Płyta
  Zastosowanie
  Elewacje pod tynk (ETICS)
  Gęstość
  80-89 kg/m3
  Dostępne grubości
  14 cm
  Dostępne grubości
  15 cm
  Dostępne grubości
  18 cm
  Dostępne grubości
  20 cm
  Dostępne grubości
  22 cm
  Dostępne grubości
  24 cm
  Dostępne grubości
  25 cm
  Dostępne grubości
  5 cm
  Dostępne grubości
  6 cm
  Dostępne grubości
  8 cm
  Dostępne grubości
  10 cm
  Dostępne grubości
  12 cm

  Specyficzne kody

  Pliki do pobrania

  DWU

  Deklaracja właściwości użytkowych