ROOFROCK 30 E

  Wełna skalna Rockwool ROOFROCK 30 E

  Wysoce skuteczna warstwa podkładowa o doskonałych parametrach termicznych, akustycznych i przeciwogniowych. Dzięki gęstości 100 kg/m3 i niskiemu współczynnikowi przewodzenia ciepła (λᴅ) 0.036 W/mK, ROOFROCK 30 E to pewność trwałej i efektywnej izolacji. Zapewnia ochronę dachu płaskiego przed standardowymi obciążeniami i zapewnia komfort użytkowania budynku.

  Grupa dostaw: Grupa dostaw A - wysyłka zazwyczaj w 3-7 dni roboczych
  Ilość
  Produkt dostępny

  43,10 zł
  Brutto

  ParametrWartość
  Współczynnik przewodzenia ciepła Lambda λ0,036 W/mK
  Gęstość ϱ100 kg/m3
  Reakcja na ogieńA1
  Naprężenie ściskające CS(10) przy 10% deformacji30 kPa

  • Współczynnik przewodzenia ciepła lambda λD - To nic innego jak ilość ciepła, która przejdzie przez wełnę w określonym czasie, a im niższa wartość tym lepiej.

  • Opór cieplny R - Stosunek grubości do lambdy, czyli informacja jak dobrze izoluje konkretna grubość - w tym przypadku im większa wartość tym lepiej, ale parametr ściśle połączony jest z lambdą i większość wykonawców lepiej odnajduje się w tym drugim parametrze.

  • Gęstość ϱ - Ilość wełny w wełnie, ale nie zawsze więcej równa się lepiej. Parametr który najlepiej omówić z Marcinem - bo kto jak nie On wyjaśni to w najlepszy sposób :)

  • Reakcja na ogień - Pali się czy się nie pali - oto jest pytanie, a ten parametr to odpowiedź na nie - Większość wełen ma parametr A1 czyli niepalne.

  • Wytrzymałość na ściskanie/rozciąganie/zginanie - Parametr najczęściej występuje w wełnach "twardych" np. pod tynk, czy wylewki - określa wytrzymałość wełny na różne siły, które będą na nią oddziaływać np. naprężenia ściskające przy wełnach pod wylewki i dachy płaskie.

  • Przepuszczalność pary wodnej - Określa czy materiał jest dyfuzyjny tj. czy pozwala na przenikanie cząsteczek wody - Wełna najczęściej tak, a styropian/XPS najczęściej nie. Znak MU1 oznacza, że wyrób jest paroprzepuszczalny

  • Pochłanianie dźwięku αw - Parametr występuje jedynie w materiałach przebadanych pod tym kątem - Ale co do zasady, każda wełna w jakimś stopniu pochłania dźwięk, najlepsze wełny osiągają parametr równy 1,00 αw.

  Opis

  ROOFROCK 30 E

  to niezawodne płyty izolacyjne wykonane z wełny skalnej, zaprojektowane specjalnie do stosowania jako warstwa podkładowa w izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej dachów płaskich. Z deklarowanym współczynnikiem przewodzenia ciepła (λᴅ) wynoszącym 0.036 W/mK, te płyty są doskonałym wyborem do tworzenia warstw izolacyjnych pod pokryciami dachowymi.

  Dzięki swojej gęstości wynoszącej 100 kg/m3 oraz deklarowanemu naprężeniu ściskającemu przy 10% odkształceniu względnym na poziomie 30 kPa, ROOFROCK 30 E jest doskonałym materiałem do izolacji dachów płaskich, na których przewiduje się standardowe obciążenia wynikające z użytkowania powierzchni dachu, takie jak konserwacja, przeglądy czy odśnieżanie.

  Te płyty są zalecane do stosowania jako warstwa podkładowa w rozwiązaniach dachów płaskich wykonanych w technologii mocowania mechanicznego. Podczas montażu powinny być sukcesywnie przykrywane dachowymi płytami wierzchnimi ROCKWOOL, co pozwala stworzyć kompletną i skuteczną izolację termiczną, akustyczną oraz przeciwogniową dachu płaskiego.

  ROOFROCK 30 E jest niezawodnym rozwiązaniem, które zapewnia optymalną izolację i bezpieczeństwo budynku, spełniając jednocześnie wymagania dotyczące wytrzymałości mechanicznej. Dzięki swojej wszechstronności i doskonałym parametrom technicznym, jest odpowiedni do różnych zastosowań w konstrukcji dachów płaskich.

  Szczegóły produktu

  ROOFROCK 30 E

  Specyfikacja

  Lambda λ
  0,036 W/mK
  Rodzaj wełny
  Skalna
  Postać
  Płyta
  Zastosowanie
  Dachy płaskie
  Gęstość
  100-109 kg/m3
  Dostępne grubości
  7 cm
  Dostępne grubości
  8 cm
  Dostępne grubości
  10 cm
  Dostępne grubości
  15 cm
  Dostępne grubości
  20 cm
  Dostępne grubości
  19 cm

  Specyficzne kody