Petralana Petraroof

  Wełna skalna Petralana Petraroof

  Wełna do izolacji stropodachów niewentylowanych oraz dachów płaskich w systemie jednowarstwowym, jak i dwuwarstwowym. 

  Grupa dostaw: Czas produkcji: 1-5 tygodni
  Ilość
  Dopytaj Marcina o aktualny czas dostawy

  24,19 zł
  Brutto

  ParametrWartość
  Współczynnik przewodzenia ciepła Lambda λ0,037 W/mK
  Gęstość ϱ125 kg/m3
  Reakcja na ogieńA1
  Wytrzymałość na rozciąganie prostopadłe do powierzchni czołowych - TRNPD
  Naprężenie ściskające CS(10) przy 10% deformacji50 kPa
  Poziom obciążenia punktowe dla odkształcenia 5 mm550 N

  • Współczynnik przewodzenia ciepła lambda λD - To nic innego jak ilość ciepła, która przejdzie przez wełnę w określonym czasie, a im niższa wartość tym lepiej.

  • Opór cieplny R - Stosunek grubości do lambdy, czyli informacja jak dobrze izoluje konkretna grubość - w tym przypadku im większa wartość tym lepiej, ale parametr ściśle połączony jest z lambdą i większość wykonawców lepiej odnajduje się w tym drugim parametrze.

  • Gęstość ϱ - Ilość wełny w wełnie, ale nie zawsze więcej równa się lepiej. Parametr który najlepiej omówić z Marcinem - bo kto jak nie On wyjaśni to w najlepszy sposób :)

  • Reakcja na ogień - Pali się czy się nie pali - oto jest pytanie, a ten parametr to odpowiedź na nie - Większość wełen ma parametr A1 czyli niepalne.

  • Wytrzymałość na ściskanie/rozciąganie/zginanie - Parametr najczęściej występuje w wełnach "twardych" np. pod tynk, czy wylewki - określa wytrzymałość wełny na różne siły, które będą na nią oddziaływać np. naprężenia ściskające przy wełnach pod wylewki i dachy płaskie.

  • Przepuszczalność pary wodnej - Określa czy materiał jest dyfuzyjny tj. czy pozwala na przenikanie cząsteczek wody - Wełna najczęściej tak, a styropian/XPS najczęściej nie. Znak MU1 oznacza, że wyrób jest paroprzepuszczalny

  • Pochłanianie dźwięku αw - Parametr występuje jedynie w materiałach przebadanych pod tym kątem - Ale co do zasady, każda wełna w jakimś stopniu pochłania dźwięk, najlepsze wełny osiągają parametr równy 1,00 αw.

  Opis

  Wełna skalna Petralana Petraroof to doskonałe rozwiązanie do izolacji stropodachów niewentylowanych oraz dachów płaskich. Dzięki wyjątkowym właściwościom termoizolacyjnym oraz niezrównanej trwałości, wełna stanowi gwarancję doskonałego komfortu cieplnego i bezpieczeństwa.

  • Współczynnik przewodzenia ciepła lambda (λ) wynosi zaledwie 0,037 W/mK, co oznacza, że zapewnia skuteczną ochronę termiczną, minimalizując straty ciepła i oszczędzając energię.
  • Gęstość materiału wynosząca 125 kg/m3 to gwarancja jego wytrzymałości i stabilności, co przekłada się na długotrwałą efektywność izolacji.
  • Wyjątkowa odporność na obciążenia punktowe (550 N przy odkształceniu 5 mm) oraz naprężenia ściskające 50 kPa przy 10% deformacji, czynią wełnę skalną Petraroof niezastąpionym wyborem przy projektach, gdzie istotna jest trwałość i wytrzymałość materiału.
  • Produkt posiada reakcję na ogień o najwyższym standardzie - klasyfikacja A1 jako niepalny, co jest niezwykle istotne dla zapewnienia bezpieczeństwa pożarowego.
  • Osiągnięta dokładność wymiarowa klasy T5 potwierdza zaangażowanie w dostarczenie produktu o precyzyjnych wymiarach, co ułatwia i przyspiesza proces montażu.

  Zastosowanie wełny skalnej Petralana Petraroof jest niezwykle wszechstronne. Doskonale sprawdza się jako izolacja termiczna i przeciwogniowa w przypadku dachów płaskich, zarówno tych wykonanych z betonu, jak i blachy. Jej wyjątkowe parametry umożliwiają wykorzystanie jej zarówno w układzie jednowarstwowym, jak i dwuwarstwowym, co dodatkowo zwiększa elastyczność projektową.

  Dzięki wymiarom płyt 2000x1200 mm proces montażu staje się szybki i wydajny, co przekłada się na oszczędność czasu i zasobów. Petralana Petraroof to produkt stworzony z myślą o wyjątkowym komforcie użytkowania oraz osiągnięciu najwyższych standardów izolacyjnych. Wybów wełny skalnej Petralana, to inwestycja w jakość, trwałość i wydajność izolacji dachowej.

  Szczegóły produktu

  Petraroof

  Specyfikacja

  Lambda λ
  0,037 W/mK
  Rodzaj wełny
  Skalna
  Postać
  Płyta
  Zastosowanie
  Dachy płaskie
  Gęstość
  120-129 kg/m3
  Dostępne grubości
  3 cm
  Dostępne grubości
  4 cm
  Dostępne grubości
  5 cm
  Dostępne grubości
  6 cm
  Dostępne grubości
  8 cm
  Dostępne grubości
  10 cm
  Dostępne grubości
  12 cm
  Dostępne grubości
  15 cm

  Specyficzne kody

  Pliki do pobrania

  DWU 20-29 mm

  Deklaracja właściwości użytkowych

  DWU 30-150 mm

  Deklaracja właściwości użytkowych

  DWU 151-190 mm

  Deklaracja właściwości użytkowych