Bloczki trapezowe na dach płaski

  Wełna skalna Petralana Petraroof-FILL (bloczki trapezowe)

  Bloczki trapezowe z wełny skalnej do wypełnienia blachy trapezowej, wyrównując powierzchnię dachu pod pierwszą warstwę izolacji

  Ilość
  Produkt realizowany wg. specyfikacji klienta

  13,90 zł
  Brutto

  ParametrWartość
  Współczynnik przewodzenia ciepła Lambda λ0,040 W/mK
  Gęstość ϱ130-150 kg/m3
  Reakcja na ogieńA1
  Naprężenie ściskające CS(10) przy 10% deformacji60 kPa
  Poziom obciążenia punktowe dla odkształcenia 5 mm550 N
  Klasa tolerancji wymiarówT5

  • Współczynnik przewodzenia ciepła lambda λD - To nic innego jak ilość ciepła, która przejdzie przez wełnę w określonym czasie, a im niższa wartość tym lepiej.

  • Opór cieplny R - Stosunek grubości do lambdy, czyli informacja jak dobrze izoluje konkretna grubość - w tym przypadku im większa wartość tym lepiej, ale parametr ściśle połączony jest z lambdą i większość wykonawców lepiej odnajduje się w tym drugim parametrze.

  • Gęstość ϱ - Ilość wełny w wełnie, ale nie zawsze więcej równa się lepiej. Parametr który najlepiej omówić z Marcinem - bo kto jak nie On wyjaśni to w najlepszy sposób :)

  • Reakcja na ogień - Pali się czy się nie pali - oto jest pytanie, a ten parametr to odpowiedź na nie - Większość wełen ma parametr A1 czyli niepalne.

  • Wytrzymałość na ściskanie/rozciąganie/zginanie - Parametr najczęściej występuje w wełnach "twardych" np. pod tynk, czy wylewki - określa wytrzymałość wełny na różne siły, które będą na nią oddziaływać np. naprężenia ściskające przy wełnach pod wylewki i dachy płaskie.

  • Przepuszczalność pary wodnej - Określa czy materiał jest dyfuzyjny tj. czy pozwala na przenikanie cząsteczek wody - Wełna najczęściej tak, a styropian/XPS najczęściej nie. Znak MU1 oznacza, że wyrób jest paroprzepuszczalny

  • Pochłanianie dźwięku αw - Parametr występuje jedynie w materiałach przebadanych pod tym kątem - Ale co do zasady, każda wełna w jakimś stopniu pochłania dźwięk, najlepsze wełny osiągają parametr równy 1,00 αw.

  Opis

  Bloczki wykorzystywane są do wypełnienia fałd blachy trapezowej w celu wyrównania powierzchni pod pierwszą warstwę izolacji i poprawy izolacyjności akustycznej przegrody.

  Zastosowanie bloczków tworzy równą i nośną powierzchnię, dzięki czemu montaż izolacji dachu płaskiego przebiega szybko i sprawnie.

  Produkt realizowany jest na zamówienie po przesłaniu parametrów i/lub projektu dachu.

  Szczegóły produktu

  Petraroof-FILL

  Specyfikacja

  Lambda λ
  0,040 W/mK
  Rodzaj wełny
  Skalna
  Postać
  Płyta
  Zastosowanie
  Dachy płaskie
  Gęstość
  150-159 kg/m3

  Specyficzne kody

  Pliki do pobrania

  DWU

  Deklaracja właściwości użytkowych