HARDROCK MAX

  Wełna skalna Rockwool HARDROCK MAX

  Izolacja dachów płaskich w układzie wielowarstwowym lub jednowarstwowym. Dwugęstościowa, o dużej wytrzymałości mechanicznej.

  Grupa dostaw: Grupa dostaw B - wysyłka zazwyczaj w 7-14 dni roboczych
  Ilość
  Produkt dostępny

  40,96 zł
  Brutto

  ParametrWartość
  Współczynnik przewodzenia ciepła Lambda λ0,040 W/mK
  Gęstość ϱ155/170 kg/m3
  Reakcja na ogieńA1
  Wytrzymałość na rozciąganie prostopadłe do powierzchni czołowych - TR10 kPa
  Naprężenie ściskające CS(10) przy 10% deformacji (dla płyty)70 kPa
  Naprężenie ściskające CS(10) przy 10% deformacji (dla wierzchniej warstwy)90 kPa
  Poziom obciążenia punktowe dla odkształcenia 5 mm800 N

  • Współczynnik przewodzenia ciepła lambda λD - To nic innego jak ilość ciepła, która przejdzie przez wełnę w określonym czasie, a im niższa wartość tym lepiej.

  • Opór cieplny R - Stosunek grubości do lambdy, czyli informacja jak dobrze izoluje konkretna grubość - w tym przypadku im większa wartość tym lepiej, ale parametr ściśle połączony jest z lambdą i większość wykonawców lepiej odnajduje się w tym drugim parametrze.

  • Gęstość ϱ - Ilość wełny w wełnie, ale nie zawsze więcej równa się lepiej. Parametr który najlepiej omówić z Marcinem - bo kto jak nie On wyjaśni to w najlepszy sposób :)

  • Reakcja na ogień - Pali się czy się nie pali - oto jest pytanie, a ten parametr to odpowiedź na nie - Większość wełen ma parametr A1 czyli niepalne.

  • Wytrzymałość na ściskanie/rozciąganie/zginanie - Parametr najczęściej występuje w wełnach "twardych" np. pod tynk, czy wylewki - określa wytrzymałość wełny na różne siły, które będą na nią oddziaływać np. naprężenia ściskające przy wełnach pod wylewki i dachy płaskie.

  • Przepuszczalność pary wodnej - Określa czy materiał jest dyfuzyjny tj. czy pozwala na przenikanie cząsteczek wody - Wełna najczęściej tak, a styropian/XPS najczęściej nie. Znak MU1 oznacza, że wyrób jest paroprzepuszczalny

  • Pochłanianie dźwięku αw - Parametr występuje jedynie w materiałach przebadanych pod tym kątem - Ale co do zasady, każda wełna w jakimś stopniu pochłania dźwięk, najlepsze wełny osiągają parametr równy 1,00 αw.

  Opis

  HARDROCK MAX

  to wyjątkowa płyta izolacyjna, która łączy w sobie doskonałe właściwości termiczne z imponującą wytrzymałością mechaniczną. Z deklarowanym współczynnikiem przewodzenia ciepła (λᴅ) na poziomie 0.040 W/mK, stanowi doskonałą izolację termiczną, co jest szczególnie ważne w przypadku stropodachów niewentylowanych i dachów płaskich.

  Niezwykle istotnym atutem HARDROCK MAX jest jego reakcja na ogień klasy A1, co oznacza, że jest to materiał niepalny, który gwarantuje bezpieczeństwo w przypadku ewentualnych pożarów. To kluczowa cecha, zwłaszcza w konstrukcjach dachowych.

  Płyta ta charakteryzuje się unikalną dwugęstościową strukturą, z gęstością wynoszącą 170/155 kg/m3, co sprawia, że posiada doskonałe parametry mechaniczne. Wytrzymałość na rozciąganie prostopadle do powierzchni czołowych oraz obciążenia punktowe (odkształcenie 5 mm) pozostają na jednym z najwyższych poziomów, zapewniając stabilność i trwałość konstrukcji.

  HARDROCK MAX znajduje zastosowanie w niepalnych ociepleniach stropodachów niewentylowanych w układzie wielowarstwowym lub jednowarstwowym, zwłaszcza tam, gdzie istnieją specjalne wymagania, takie jak konieczność codziennej konserwacji urządzeń na dachu lub planowane obciążenia punktowe bezpośrednio na termoizolacji, na przykład od instalacji solarnych czy kanałów wentylacyjnych.

  Produkt ten oferuje różne możliwości aplikacji, w tym mocowanie mechaniczne, klejenie lub balastowanie, co pozwala dostosować go do konkretnej sytuacji budowlanej. Dzięki swojej dwugęstościowej strukturze, HARDROCK MAX dostarcza optymalną kombinację parametrów mechanicznych i cieplnych, co przekłada się na wyjątkową wydajność izolacyjną i trwałość konstrukcji.

  Szczegóły produktu

  HARDROCK MAX

  Specyfikacja

  Lambda λ
  0,040 W/mK
  Rodzaj wełny
  Skalna
  Postać
  Płyta
  Zastosowanie
  Dachy płaskie
  Gęstość
  150-159 kg/m3
  Pozostałe cechy
  Dwugęstościowa
  Dostępne grubości
  12 cm
  Dostępne grubości
  15 cm
  Dostępne grubości
  13 cm
  Dostępne grubości
  5 cm
  Dostępne grubości
  6 cm
  Dostępne grubości
  8 cm
  Dostępne grubości
  10 cm

  Specyficzne kody

  Pliki do pobrania

  DWU

  Deklaracja właściwości użytkowych