Petralana Petralight

  Wełna skalna Petralana Petralight

  Wełna skalna w płytach Petralana Petralight to esencja doskonałego połączenia wydajności i wszechstronności. Rozwiązanie, które łączy w sobie doskonałe właściwości izolacyjne i akustyczne.

  Grupa dostaw: Czas produkcji: 1-5 tygodni
  Ilość
  Dopytaj Marcina o czas dostawy - zależy od aktualnej produkcji

  8,95 zł
  Brutto

  ParametrWartość
  Współczynnik przewodzenia ciepła Lambda λ0,035 W/mK
  Gęstość ϱ30 kg/m3
  Reakcja na ogieńA1
  Przepuszczalność pary wodnejMU1
  Naprężenie ściskające CS(10) przy 10% deformacji 0,5 kPa
  Deklarowany współczynnik pochłaniania dźwięku αw (dla 100-250 mm)0,95

  • Współczynnik przewodzenia ciepła lambda λD - To nic innego jak ilość ciepła, która przejdzie przez wełnę w określonym czasie, a im niższa wartość tym lepiej.

  • Opór cieplny R - Stosunek grubości do lambdy, czyli informacja jak dobrze izoluje konkretna grubość - w tym przypadku im większa wartość tym lepiej, ale parametr ściśle połączony jest z lambdą i większość wykonawców lepiej odnajduje się w tym drugim parametrze.

  • Gęstość ϱ - Ilość wełny w wełnie, ale nie zawsze więcej równa się lepiej. Parametr który najlepiej omówić z Marcinem - bo kto jak nie On wyjaśni to w najlepszy sposób :)

  • Reakcja na ogień - Pali się czy się nie pali - oto jest pytanie, a ten parametr to odpowiedź na nie - Większość wełen ma parametr A1 czyli niepalne.

  • Wytrzymałość na ściskanie/rozciąganie/zginanie - Parametr najczęściej występuje w wełnach "twardych" np. pod tynk, czy wylewki - określa wytrzymałość wełny na różne siły, które będą na nią oddziaływać np. naprężenia ściskające przy wełnach pod wylewki i dachy płaskie.

  • Przepuszczalność pary wodnej - Określa czy materiał jest dyfuzyjny tj. czy pozwala na przenikanie cząsteczek wody - Wełna najczęściej tak, a styropian/XPS najczęściej nie. Znak MU1 oznacza, że wyrób jest paroprzepuszczalny

  • Pochłanianie dźwięku αw - Parametr występuje jedynie w materiałach przebadanych pod tym kątem - Ale co do zasady, każda wełna w jakimś stopniu pochłania dźwięk, najlepsze wełny osiągają parametr równy 1,00 αw.

  Opis

  Petralana Petralight

  Wełna skalna w płytach Petralana Petralight to doskonałe połączenie wysokiej izolacji budynku i wszechstronności. Wysoka jakość tego produktu jest widoczna już na pierwszy rzut oka: z przenikliwością cieplną na poziomie 0,035 W/mK oraz optymalnej gęstością 30 kg/m3, stanowi ona wyjątkowo skuteczną barierę w ochronie przed utratą ciepła oraz w poprawie efektywności energetycznej budynków.

  Solidna wełna skalna to klucz do udanej izolacji termicznej i akustycznej. Nawet przy minimalnym naprężeniu ściskającym wynoszącym 0,5 kPa przy 10% odkształceniu względnym, produkt ten utrzymuje swoją integralność i niezawodność.

  Petralight posiada wskaźnik pochłaniania dźwięku αw o imponującej wartości 0,95 dla grubości 100-250 mm, sprawia, że to nie tylko izolacja, ale i ochrona przed hałasem, tworząc przestrzeń pełną spokoju i ciszy.

  Nieodłączną cechą wełny Petralana Petralight jest jej klasyfikacja niepalności A1, która gwarantuje, że materiał ten jest w pełni bezpieczny w kontekście pożaru, dodając dodatkowego poziomu ochrony i spokoju.

  Petralana Petralight ma szerokie spektrum zastosowań - od poddaszy użytkowych po nieużytkowe, stropodachów wentylowanych po sufity podwieszane, a nawet ścian działowych i osłonowych o konstrukcji szkieletowej. Niezależnie od projektu, od podłóg na legarach po wypełnienie konstrukcji szkieletowych, ta wełna skalna z pewnością się sprawdzi.

  Petralana Petralight to rozwiązanie, które nie tylko łączy w sobie doskonałe właściwości izolacyjne i akustyczne, ale także dostarcza je w ekonomiczny sposób. Niezawodność, wszechstronność i wyjątkowy stosunek ceny do jakości czynią z tej wełny skalnej godnego zaufania partnera w każdym projekcie.

  Wełna szeroko stosowana w branży budowlanej ze względu na bardzo dobry stosunek cena/jakość i ponadprzeciętne parametry izolacji akustycznej i termicznej.

  Zastosowanie Petralana Petralight obejmuje poddasza użytkowe, stropy wentylowane, sufity podwieszane, ściany działowe i osłonowe o konstrukcji szkieletowej. Niezawodność, wszechstronność i ekonomiczność czynią tę wełnę skalną godnym zaufania partnerem w każdym projekcie. To rozwiązanie łączące doskonałe właściwości izolacyjne i akustyczne z atrakcyjnym stosunkiem ceny do jakości, szeroko stosowane w branży budowlanej.
  Wełna Petralana Petralight
  Lambda 0,035 W/mK
  Petralana Petralight to wełna skalna w płytach, doskonale łącząca wysoką izolację budynku z wszechstronnością zastosowań. Oferuje imponujące parametry, z przenikliwością cieplną na poziomie 0,035 W/mK i gęstością 30 kg/m3, stanowiąc skuteczną barierę przed utratą ciepła i poprawiając efektywność energetyczną budynków.

  Szczegóły produktu

  Petralight

  Specyfikacja

  Lambda λ
  0,035 W/mK
  Rodzaj wełny
  Skalna
  Postać
  Płyta
  Zastosowanie
  Poddasza i podłogi na legarach
  Zastosowanie
  Ściany działowe
  Zastosowanie
  Konstrukcje szkieletowe
  Zastosowanie
  Stropodachy wentylowane
  Gęstość
  30-39 kg/m3
  Pozostałe cechy
  Akustyczna
  Dostępne grubości
  12 cm
  Dostępne grubości
  15 cm
  Dostępne grubości
  18 cm
  Dostępne grubości
  20 cm
  Dostępne grubości
  5 cm
  Dostępne grubości
  7,5 cm
  Dostępne grubości
  10 cm

  Specyficzne kody

  Pliki do pobrania

  DWU 40-99 mm

  Deklaracja właściwości użytkowych

  DWU 100-250 mm

  Deklaracja właściwości użytkowych