Wełna skalna Rockwool STROPROCK S

  dwugęstościowe płyty z wełny skalnej. Niepalne, A1. Idealne do izolacji termicznej i akustycznej stropów garaży, parkingów i pomieszczeń technicznych. Praktyczne i lekkie.

  Grupa dostaw: Grupa dostaw B - wysyłka zazwyczaj w 7-14 dni roboczych
  Ilość
  Produkt dostępny

  37,88 zł
  Brutto

  ParametrWartość
  Współczynnik przewodzenia ciepła Lambda λ0,34 W/mK
  Gęstość ϱ90/50 kg/m3
  Reakcja na ogieńA1
  Deklarowany współczynnik pochłaniania dźwięku αw0,95
  Naprężenie ściskające CS(10) przy 10% deformacji0,5 kPa

  • Współczynnik przewodzenia ciepła lambda λD - To nic innego jak ilość ciepła, która przejdzie przez wełnę w określonym czasie, a im niższa wartość tym lepiej.

  • Opór cieplny R - Stosunek grubości do lambdy, czyli informacja jak dobrze izoluje konkretna grubość - w tym przypadku im większa wartość tym lepiej, ale parametr ściśle połączony jest z lambdą i większość wykonawców lepiej odnajduje się w tym drugim parametrze.

  • Gęstość ϱ - Ilość wełny w wełnie, ale nie zawsze więcej równa się lepiej. Parametr który najlepiej omówić z Marcinem - bo kto jak nie On wyjaśni to w najlepszy sposób :)

  • Reakcja na ogień - Pali się czy się nie pali - oto jest pytanie, a ten parametr to odpowiedź na nie - Większość wełen ma parametr A1 czyli niepalne.

  • Wytrzymałość na ściskanie/rozciąganie/zginanie - Parametr najczęściej występuje w wełnach "twardych" np. pod tynk, czy wylewki - określa wytrzymałość wełny na różne siły, które będą na nią oddziaływać np. naprężenia ściskające przy wełnach pod wylewki i dachy płaskie.

  • Przepuszczalność pary wodnej - Określa czy materiał jest dyfuzyjny tj. czy pozwala na przenikanie cząsteczek wody - Wełna najczęściej tak, a styropian/XPS najczęściej nie. Znak MU1 oznacza, że wyrób jest paroprzepuszczalny

  • Pochłanianie dźwięku αw - Parametr występuje jedynie w materiałach przebadanych pod tym kątem - Ale co do zasady, każda wełna w jakimś stopniu pochłania dźwięk, najlepsze wełny osiągają parametr równy 1,00 αw.

  Opis

  STROPROCK S

  to wyjątkowe dwugęstościowe płyty izolacyjne z wełny skalnej ROCKWOOL, które cechują się doskonałymi parametrami termicznymi oraz akustycznymi. Te pokryte białym welonem szklanym płyty zostały stworzone z myślą o izolacji stropów w różnego rodzaju pomieszczeniach, takich jak garaże, komórki lokatorskie czy pomieszczenia techniczne.

  Dzięki swojej podwójnej gęstości, płyty STROPROCK S oferują znakomitą charakterystykę termiczną (λD=0,034 W/mK) i akustyczną (αw=0,95 AWi), co przekłada się na podwyższony komfort wewnętrzny. Ponadto, mimo swojej wyjątkowej wydajności, płyty te są sztywne, co ułatwia proces montażu. Co istotne, są to płyty niepalne, o najwyższej klasie trwałości na ogień A1.

  Wełna dostępna jest w grubości 8 cm, 10 cm, 12 cm, 15 cm oraz 20 cm, aby umożliwić skuteczną izolację na wymiar różnych budynków i konstrukcji. 

  STROPROCK S to niepalne płyty dwugęstościowe wykonane z mineralnej wełny skalnej, które stanowią doskonałe rozwiązanie do izolacji stropów piwnic, stropów nad garażami i przejazdami w metodzie suchej, bez użycia zapraw klejących. Zapewniają trwałą izolację termiczną i akustyczną, dbając o komfort użytkowników budynków.

  Szczegóły produktu

  STROPROCK S

  Specyfikacja

  Lambda λ
  0,034 W/mK
  Rodzaj wełny
  Skalna
  Postać
  Płyta
  Zastosowanie
  Parkingi i stropy nad garażami
  Gęstość
  60-69 kg/m3
  Gęstość
  50-59 kg/m3
  Pozostałe cechy
  Wełna z welonem
  Pozostałe cechy
  Dwugęstościowa
  Pozostałe cechy
  Akustyczna
  Dostępne grubości
  8 cm
  Dostępne grubości
  10 cm
  Dostępne grubości
  12 cm
  Dostępne grubości
  15 cm
  Dostępne grubości
  20 cm

  Specyficzne kody

  Pliki do pobrania

  DWU

  Deklaracja właściwości użytkowych