Wełna skalna Petralana Petralamela-FG

  Wełna lamelowa z fazą i gruntem, produkt przygotowany do montażu na parkingach i stropach. Idealna do ochrony przeciwpożarowej stropów na garażami, parkingami, przejazdami czy piwnicami.

  Grupa dostaw: Czas produkcji: 1-5 tygodni
  Ilość
  Dopytaj Marcina o aktualny czas dostawy

  32,89 zł
  Brutto

  ParametrWartość
  Współczynnik przewodzenia ciepła Lambda λ0,37 W/mK
  Gęstość ϱ75 kg/m3
  Reakcja na ogieńA1
  Wytrzymałość na rozciąganie - TR20 kPa
  Naprężenie ściskające CS(10) przy 10% deformacji20 kPa
  Pochłanianie dźwięku αw (dla 100-350 mm) αw = 0,95

  • Współczynnik przewodzenia ciepła lambda λD - To nic innego jak ilość ciepła, która przejdzie przez wełnę w określonym czasie, a im niższa wartość tym lepiej.

  • Opór cieplny R - Stosunek grubości do lambdy, czyli informacja jak dobrze izoluje konkretna grubość - w tym przypadku im większa wartość tym lepiej, ale parametr ściśle połączony jest z lambdą i większość wykonawców lepiej odnajduje się w tym drugim parametrze.

  • Gęstość ϱ - Ilość wełny w wełnie, ale nie zawsze więcej równa się lepiej. Parametr który najlepiej omówić z Marcinem - bo kto jak nie On wyjaśni to w najlepszy sposób :)

  • Reakcja na ogień - Pali się czy się nie pali - oto jest pytanie, a ten parametr to odpowiedź na nie - Większość wełen ma parametr A1 czyli niepalne.

  • Wytrzymałość na ściskanie/rozciąganie/zginanie - Parametr najczęściej występuje w wełnach "twardych" np. pod tynk, czy wylewki - określa wytrzymałość wełny na różne siły, które będą na nią oddziaływać np. naprężenia ściskające przy wełnach pod wylewki i dachy płaskie.

  • Przepuszczalność pary wodnej - Określa czy materiał jest dyfuzyjny tj. czy pozwala na przenikanie cząsteczek wody - Wełna najczęściej tak, a styropian/XPS najczęściej nie. Znak MU1 oznacza, że wyrób jest paroprzepuszczalny

  • Pochłanianie dźwięku αw - Parametr występuje jedynie w materiałach przebadanych pod tym kątem - Ale co do zasady, każda wełna w jakimś stopniu pochłania dźwięk, najlepsze wełny osiągają parametr równy 1,00 αw.

  Opis

  Petralana Petralamela-FG to fazowana i jednostronnie gruntowana wełna lamelowa, która nie tylko ułatwia proces montażu, ale również znacząco przyśpiesza realizację inwestycji.
  Klasyfikacja niepalności A1 potwierdza, że wełna Skalna Petralamela-FG jest materiałem, który nie przyczynia się do rozprzestrzeniania ognia, co jest istotne dla ochrony budynków i ich mieszkańców, a także wykorzystaniu w inwestycjach o zwiększonych wymaganiach przeciwpożarowych. 

  Produkt odporny na różnego rodzaju naprężenia. Przy 10% odkształceniu względnym osiąga wytrzymałość na naprężenia ściskające na poziomie 20 kPa, a wytrzymałość na rozciąganie prostopadłe do powierzchni czołowych wynosi 20 kPa, co czyni go niezastąpionym w obszarze wielkopowierzchniowych inwestycji budowlanych. Warto również podkreślić, że wełna Skalna Petralamela-FG to również wspaniałe narzędzie do kontroli dźwięków i hałasu. Z pochłanianiem dźwięku αw wynoszącym 0,95 dla grubości 100-350 mm, produkt ten doskonale sprawdza się jako izolacja akustyczna, ograniczając przenikanie dźwięków między kondygnacjami.

  Dzięki swojej wszechstronności, ten unikalny produkt doskonale nadaje się do zastosowań w różnych przestrzeniach, w tym do izolacji termicznej, akustycznej oraz przeciwogniowej stropów nad garażami, przejazdami, parkingami i piwnicami. To więcej niż tylko izolacja - to wydajność, ochrona i komfort, dostępne w jednym rozwiązaniu.

  Szczegóły produktu

  Petralamela-FG

  Specyfikacja

  Lambda λ
  0,037 W/mK
  Rodzaj wełny
  Skalna
  Postać
  Lamela
  Zastosowanie
  Parkingi i stropy nad garażami
  Gęstość
  70-79 kg/m3
  Pozostałe cechy
  Gruntowana
  Pozostałe cechy
  Fazowana
  Dostępne grubości
  14 cm
  Dostępne grubości
  15 cm
  Dostępne grubości
  16 cm
  Dostępne grubości
  18 cm
  Dostępne grubości
  20 cm
  Dostępne grubości
  5 cm
  Dostępne grubości
  6 cm
  Dostępne grubości
  8 cm
  Dostępne grubości
  10 cm
  Dostępne grubości
  12 cm

  Specyficzne kody

  Pliki do pobrania

  DWU 30-99 mm

  Deklaracja właściwości użytkowych

  DWU 100-350 mm

  Deklaracja właściwości użytkowych