Petratop

  Wełna skalna Petralana Petratop

  Petratop to płyty z wełny skalnej jednostronnie pokryte welonem z włókna szklanego, do izolacji Stropów nad garażami, przejazdami i piwnicami. Najczęściej stosowane w metodzie suchej tj. kołkowaniu do stropu.

  Grupa dostaw: Czas produkcji: 1-5 tygodni
  Ilość
  Dopytaj Marcina o aktualny czas dostawy

  28,86 zł
  Brutto

  ParametrWartość
  Współczynnik przewodzenia ciepła Lambda λ0,034 W/mK
  Gęstość ϱ60 kg/m3
  Reakcja na ogieńA1
  Przepuszczalność pary wodnejMU1
  Wytrzymałość na rozciąganie prostopadłe do powierzchni czołowych - TR5 kPa
  Naprężenie ściskające CS(10) przy 10% deformacji 10 kPa
  Deklarowany współczynnik pochłaniania dźwięku αw (dla 100-250 mm)0,95

  • Współczynnik przewodzenia ciepła lambda λD - To nic innego jak ilość ciepła, która przejdzie przez wełnę w określonym czasie, a im niższa wartość tym lepiej.

  • Opór cieplny R - Stosunek grubości do lambdy, czyli informacja jak dobrze izoluje konkretna grubość - w tym przypadku im większa wartość tym lepiej, ale parametr ściśle połączony jest z lambdą i większość wykonawców lepiej odnajduje się w tym drugim parametrze.

  • Gęstość ϱ - Ilość wełny w wełnie, ale nie zawsze więcej równa się lepiej. Parametr który najlepiej omówić z Marcinem - bo kto jak nie On wyjaśni to w najlepszy sposób :)

  • Reakcja na ogień - Pali się czy się nie pali - oto jest pytanie, a ten parametr to odpowiedź na nie - Większość wełen ma parametr A1 czyli niepalne.

  • Wytrzymałość na ściskanie/rozciąganie/zginanie - Parametr najczęściej występuje w wełnach "twardych" np. pod tynk, czy wylewki - określa wytrzymałość wełny na różne siły, które będą na nią oddziaływać np. naprężenia ściskające przy wełnach pod wylewki i dachy płaskie.

  • Przepuszczalność pary wodnej - Określa czy materiał jest dyfuzyjny tj. czy pozwala na przenikanie cząsteczek wody - Wełna najczęściej tak, a styropian/XPS najczęściej nie. Znak MU1 oznacza, że wyrób jest paroprzepuszczalny

  • Pochłanianie dźwięku αw - Parametr występuje jedynie w materiałach przebadanych pod tym kątem - Ale co do zasady, każda wełna w jakimś stopniu pochłania dźwięk, najlepsze wełny osiągają parametr równy 1,00 αw.

  Opis

  Wełna skalna Petralana Petratop to wyjątkowy produkt, który stanowi doskonałe rozwiązanie dla projektów wymagających skutecznej izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej. Dzięki swoim niezwykle korzystnym parametrom technicznym, stanowi on niezastąpiony element w tworzeniu stropów nad garażami, przejazdami oraz piwnicami.

  Niezwykła efektywność termiczna wełny skalnej Petratop wynika z niskiego współczynnika przewodzenia ciepła Lambda, który wynosi jedynie 0,034 W/mK. To oznacza, że produkt ten skutecznie redukuje straty ciepła, przyczyniając się do utrzymania optymalnej temperatury wewnątrz pomieszczeń oraz zwiększając efektywność energetyczną budynku.

  Dzięki naprężeniu ściskającemu CS(10) na poziomie 10 kPa przy 10% deformacji, Petratop wykazuje doskonałą zdolność do utrzymania stabilnej struktury nawet podczas zmieniających się warunków obciążenia. Dodatkowo, wytrzymałość na rozciąganie prostopadłe do powierzchni czołowej TR wynosząca 5 kPa podkreśla jego solidność i pewność działania.

  Bezpieczeństwo pożarowe to niekwestionowany priorytet przy wyborze materiałów budowlanych do parkingów i garaży. Reakcja na ogień klasyfikowana jako "Niepalny A1" czyni Petratop niezwykle niezawodnym w warunkach ekstremalnych, przyczyniając się do ochrony budynku i jego mieszkańców.

  Dodatkowym atutem wełny skalnej Petratop jest jej zdolność do pochłaniania dźwięku. Współczynnik pochłaniania dźwięku AW wynoszący 0,95 w zakresie od 100 do 250 mm pozwala na skuteczną redukcję hałasu, co jest szczególnie istotne w przypadku stropów nad garażami czy innymi przestrzeniami wymagającymi tłumienia dźwięku.

  Płyty z wełny skalnej Petratop są jednostronnie pokryte welonem z włókna szklanego, co dodatkowo zwiększa ich trwałość i wytrzymałość. Produkt ten jest idealny do stosowania w metodzie suchej, takiej jak kołkowanie do stropu, co pozwala na szybki i wygodny montaż bez konieczności użycia mokrych materiałów czy kleju.

  Podsumowując, wełna skalna Petralana Petratop to wszechstronny produkt, który łączy w sobie doskonałą izolację termiczną, akustyczną oraz przeciwogniową. Jego zastosowanie w stropach nad garażami, przejazdami i piwnicami przynosi wyraźne korzyści w zakresie efektywności energetycznej, komfortu akustycznego oraz bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

  Szczegóły produktu

  Petratop

  Specyfikacja

  Lambda λ
  0,034 W/mK
  Rodzaj wełny
  Skalna
  Postać
  Płyta
  Zastosowanie
  Parkingi i stropy nad garażami
  Gęstość
  60-69 kg/m3
  Pozostałe cechy
  Wełna z welonem
  Dostępne grubości
  6 cm
  Dostępne grubości
  8 cm
  Dostępne grubości
  10 cm
  Dostępne grubości
  12 cm
  Dostępne grubości
  15 cm
  Dostępne grubości
  20 cm

  Specyficzne kody

  Pliki do pobrania

  DWU 60-99 mm

  Deklaracja właściwości użytkowych

  DWU 100-250 mm

  Deklaracja właściwości użytkowych