Wełna mineralna Steprock Plus

  Wełna skalna Rockwool Steprock Plus

  Skalna izolacja podłóg pod wylewki i jastrychy. Steprock Plus to wełna idealna pod podłogi pływające.

  Grupa dostaw: Grupa dostaw A - wysyłka zazwyczaj w 3-7 dni roboczych
  Ilość
  Produkt dostępny

  26,35 zł
  Brutto

  ParametrWartość
  Współczynnik przewodzenia ciepła Lambda λ0,35 W/mK
  Gęstość ϱ120 kg/m3
  Reakcja na ogieńA1
  Naprężenie ściskające CS(10) przy 10% deformacji15 kPa

  • Współczynnik przewodzenia ciepła lambda λD - To nic innego jak ilość ciepła, która przejdzie przez wełnę w określonym czasie, a im niższa wartość tym lepiej.

  • Opór cieplny R - Stosunek grubości do lambdy, czyli informacja jak dobrze izoluje konkretna grubość - w tym przypadku im większa wartość tym lepiej, ale parametr ściśle połączony jest z lambdą i większość wykonawców lepiej odnajduje się w tym drugim parametrze.

  • Gęstość ϱ - Ilość wełny w wełnie, ale nie zawsze więcej równa się lepiej. Parametr który najlepiej omówić z Marcinem - bo kto jak nie On wyjaśni to w najlepszy sposób :)

  • Reakcja na ogień - Pali się czy się nie pali - oto jest pytanie, a ten parametr to odpowiedź na nie - Większość wełen ma parametr A1 czyli niepalne.

  • Wytrzymałość na ściskanie/rozciąganie/zginanie - Parametr najczęściej występuje w wełnach "twardych" np. pod tynk, czy wylewki - określa wytrzymałość wełny na różne siły, które będą na nią oddziaływać np. naprężenia ściskające przy wełnach pod wylewki i dachy płaskie.

  • Przepuszczalność pary wodnej - Określa czy materiał jest dyfuzyjny tj. czy pozwala na przenikanie cząsteczek wody - Wełna najczęściej tak, a styropian/XPS najczęściej nie. Znak MU1 oznacza, że wyrób jest paroprzepuszczalny

  • Pochłanianie dźwięku αw - Parametr występuje jedynie w materiałach przebadanych pod tym kątem - Ale co do zasady, każda wełna w jakimś stopniu pochłania dźwięk, najlepsze wełny osiągają parametr równy 1,00 αw.

  Opis

  STEPROCK PLUS

  doskonały produkt do izolacji akustycznej podłóg pływających na stropach między-kondygnacyjnych. Ten materiał cechuje się doskonałymi parametrami akustycznymi oraz wysoką jakością wykonania.

  Rozwiązania oparte na STEPROCK PLUS gwarantują znakomitą izolację akustyczną, co oznacza minimalizację hałasów takich jak tupotanie, skakanie, mówienie czy dźwięki dochodzące z sąsiednich pomieszczeń. Ponadto płyty są trwałe, niepalne i posiadają odpowiednie parametry wytrzymałościowe, co sprawia, że są idealnym materiałem do izolacji podkładów cementowych lub anhydrytowych.

  Płyty STEPROCK PLUS wykorzystuje się jako jednowarstwową izolację akustyczną podłóg, zwłaszcza w pomieszczeniach mieszkalnych i biurowych. Dzięki naturalnym właściwościom skalnej wełny, można zaprojektować podłogę pływającą, która będzie nie tylko wytrzymała, ale także elastyczna, zapewniając doskonałą izolację akustyczną oraz komfort użytkowania.

  Steprock Plus zapewnia opcje izolacyjne w grubościach 2 cm, 3 cm, 4 cm oraz 5 cm. Ta różnorodność pozwala na dokładne dostosowanie izolacji do indywidualnych wymagań każdego projektu. Idealne dla tych, którzy szukają zarówno poprawy efektywności energetycznej, jak i lepszego komfortu akustycznego w swoich przestrzeniach.

  Szczegóły produktu

  Steprock Plus

  Specyfikacja

  Lambda λ
  0,035 W/mK
  Rodzaj wełny
  Skalna
  Postać
  Płyta
  Zastosowanie
  Wylewki i jastrychy
  Gęstość
  120-129 kg/m3
  Dostępne grubości
  2 cm
  Dostępne grubości
  3 cm
  Dostępne grubości
  4 cm
  Dostępne grubości
  5 cm

  Specyficzne kody

  Pliki do pobrania

  DWU

  Deklaracja właściwości użytkowych