Wełna mineralna skalna Rockwool Steprock Super

  Wełna skalna Rockwool Steprock Super

  Skalna wełna mineralna w płytach do izolacji termicznej i akustycznej w rozwiązaniach podłóg pływających.

  Grupa dostaw: Grupa dostaw A - wysyłka zazwyczaj w 3-7 dni roboczych
  Ilość
  Produkt dostępny

  31,54 zł
  Brutto

  ParametrWartość
  Współczynnik przewodzenia ciepła Lambda λ0,35 W/mK
  Gęstość ϱ150 kg/m3
  Reakcja na ogieńA1
  Naprężenie ściskające CS(10) przy 10% deformacji25 kPa

  • Współczynnik przewodzenia ciepła lambda λD - To nic innego jak ilość ciepła, która przejdzie przez wełnę w określonym czasie, a im niższa wartość tym lepiej.

  • Opór cieplny R - Stosunek grubości do lambdy, czyli informacja jak dobrze izoluje konkretna grubość - w tym przypadku im większa wartość tym lepiej, ale parametr ściśle połączony jest z lambdą i większość wykonawców lepiej odnajduje się w tym drugim parametrze.

  • Gęstość ϱ - Ilość wełny w wełnie, ale nie zawsze więcej równa się lepiej. Parametr który najlepiej omówić z Marcinem - bo kto jak nie On wyjaśni to w najlepszy sposób :)

  • Reakcja na ogień - Pali się czy się nie pali - oto jest pytanie, a ten parametr to odpowiedź na nie - Większość wełen ma parametr A1 czyli niepalne.

  • Wytrzymałość na ściskanie/rozciąganie/zginanie - Parametr najczęściej występuje w wełnach "twardych" np. pod tynk, czy wylewki - określa wytrzymałość wełny na różne siły, które będą na nią oddziaływać np. naprężenia ściskające przy wełnach pod wylewki i dachy płaskie.

  • Przepuszczalność pary wodnej - Określa czy materiał jest dyfuzyjny tj. czy pozwala na przenikanie cząsteczek wody - Wełna najczęściej tak, a styropian/XPS najczęściej nie. Znak MU1 oznacza, że wyrób jest paroprzepuszczalny

  • Pochłanianie dźwięku αw - Parametr występuje jedynie w materiałach przebadanych pod tym kątem - Ale co do zasady, każda wełna w jakimś stopniu pochłania dźwięk, najlepsze wełny osiągają parametr równy 1,00 αw.

  Opis

  STEPROCK SUPER

  Wysokiej jakości płyty izolacyjne stworzone do termicznej i akustycznej izolacji podłóg na różnych podłożach np. jako wełna pod wylewki czy suchy jastrych. Te płyty cechują się doskonałymi parametrami izolacji dźwiękowej oraz termicznej, co sprawia, że są doskonałym wyborem w wielu zastosowaniach.

  Rozwiązania oparte na STEPROCK SUPER zapewniają znakomitą izolację akustyczną, co oznacza minimalizację hałasu wynikającego z kroków, skoków, szurania czy rozmów między pomieszczeniami. Płyty te są idealnym rozwiązaniem do izolacji podłóg w mieszkaniach, biurach, szpitalach, hotelach i wielu innych miejscach, gdzie komfort akustyczny jest istotny. Ponadto płyty STEPROCK SUPER są trwałe, niepalne i mogą być stosowane z różnymi rodzajami podkładów, w tym cementowymi, anhydrytowymi, OSB-3 i płytkami włóknowo-cementowymi.

  Rockwool Steprock Super dostarcza rozwiązania izolacyjne w czterech różnych grubościach: 2 cm, 3 cm, 4 cm i 5 cm. Ta różnorodność pozwala na precyzyjne dopasowanie do potrzeb izolacyjnych zarówno mniejszych, jak i większych przestrzeni. 

  Te płyty izolacyjne znajdują zastosowanie jako jednowarstwowa izolacja podłóg na gruncie, podłóg na podkładach cementowych oraz podłóg na stropie na podkładach cementowych i anhydrytowych o minimalnej masie 90 kg/m2. Można je również stosować jako izolację podłóg pływających w różnych pomieszczeniach, takich jak mieszkania, szpitale, hotele, biura, restauracje, sale konferencyjne, stołówki, sale teatralne czy kinowe. Dzięki naturalnym właściwościom wełny mineralnej, można zaprojektować i zbudować podłogę pływającą, która jest zarówno wytrzymała, jak i elastyczna, co gwarantuje doskonałą izolację akustyczną oraz komfort użytkowania.

  Szczegóły produktu

  Steprock Plus

  Specyfikacja

  Lambda λ
  0,035 W/mK
  Rodzaj wełny
  Skalna
  Postać
  Płyta
  Zastosowanie
  Wylewki i jastrychy
  Gęstość
  150-159 kg/m3
  Dostępne grubości
  2 cm
  Dostępne grubości
  3 cm
  Dostępne grubości
  4 cm
  Dostępne grubości
  5 cm

  Specyficzne kody

  Pliki do pobrania

  DWU

  Deklaracja właściwości użytkowych